Hrábě Felix a tajemný hrad v Karpatech

31. prosince 2015 v 21:28 | Dvě TeRezi A |  České a slovenské filmy
Dnes nás česká televize velice potěšila s filmovou komedií z osmdesátých let "Tajemství hradu v Karpatech". Je to film inspirovaný tajemnem Julese Verna, ale s ryze českým humorem na každém kroku.

Hrabě Felix Teleke přijíždí do vesnice za odpočinkem, kde stojí tajemný hrad. Dozví se, že na hradě straší a spolu s tamním lesníkem se vydají hrad prozkoumat.
Hrabě Felix po cestě vypráví lesníkovi o své snoubence, která mu zemřela.
Když byli před tím hradem, říkal hrabě lesníkovi, že má zas svoje halucinace, protože slyší milovaný hlas své snoubenky. Ale lesník mu odpovídá, že ten nádherný zpěv také slyší. Uviděli bránu, kde bylo pro ně napsáno světelné pozvání. Ale lesník je obezřetný a hraběte varuje: "Dvakrát měržát a jednou řežát." Ale hrabě odpovídá: "Já rovnou řežu..."
Vešli dovnitř hradu a dostali se do místnosti, kde byly dveře bez kliky, které se samy zavíraly a otvríraly. Hrabě i lesník byli ze dveří tak nadšení, že poskakovali sem a tam. Ještě nevěděli, že je sleduje kukátkem baron Gorc z Gorcu, který byl příčinou smrti překrásné snoubenky hraběte Felixe.
Potom se dobře najedli a hrabě Felix začal zpívat nádhernou árii, při které se rozbily skleničky od vína i kukátko, kterým je baron sledoval.
Baron proto oba dva raději uspal plynem a zavolal na pomoc šíleného a geniálního profesora Orfanika, který všechny škody opravil.
Když se hrabě a lesník probudili, zjistili, že jsou sice ve stejné místnosti, ale najednou má místnost okno, a když otevřou dveře, ocitnou se tváří v tvář baronovi a revolučnímu profesorovi.
Felixovi se nakonec podaří zahlédnout svoji snoubenku, ale baron tvrdí, že ji nemohou budit, aby ji nezradilo její nemocné srdce. Felix sice vykřikne její jméno, ale rázem je umlčen. Hraběte Felixe a lesníka popadnou službníci barona Gorce a nemilosrdně je hodí zpátky do jejich pokoje a celá místnost se najednou začne pohybovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama