Poloviční jízdné

30. ledna 2016 v 22:32 | Dvě TeRezi A
Dnes jsme cestovali po Moravě a zamířili jsme po měsíci na naši milou Vysočinu za dědou. Jeli jsme autobusovou dopravou, protože jsme za ekologii!!! Terezce bylo nedávno deset let a to je pro řidiče autobusu asi (jak jsme dnes zjistili) PROBLÉM. Pan řidič nám v Brně na Zvonařce v autobusu dopravce ICOM začal ukazovat na nápis nad svou hlavou (který mimochodem může vidět akorát tak hanácký obr Drásal), že děti od 10 do 15 let musí mít potvrzenou průkazku s jejich vlastní FOTOGRAFIÍ (a to ještě k tomu navíc asi někde na Vysočině, kam jezdíme občas na návštěvu, většinou o víkendu, kdy tam nikdo nepracuje). Chápu to ještě, když spolu s dětmi nejedou rodiče, ale když mají rodiče s sebou občanský průkaz, dítě má zdravotní průkaz, kartičku pojištěnce,... a jmenuje se stejně jako rodiče, pak mi to hlava opravdu nebere!!!
PS. Tak už máme další průkazku! Je to vlastně PRÝ??? jako občanka pro děti od 10-15, u dopravní společnosti společnosti KRODOS není potřeba téměř nic, jenom přinesete fotografii dítěte a koupíte si průkaz. Vyřídí to na počkání. Platnost je do 15. roku (5 let, záleží na vydání průkazky).
U dopravní společnosti TOURBUS je potřeba fotografie dítěte a rodný list dítěte. Prý průkazka platí tři roky, ale zatím to nemáme potvrzené, jak to ve skutečnosti v této dopravní společnosti probíhá.
Dopravní společnosti si prý navzájem průkazy tolerují.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama