Pohádková říše

2. února 2016 v 21:35 | Dvě TeRezi A |  Animované pohádky
Skvělej animák, který jsme objevili zcela náhodou. Čtyři holky procházejí pohádkovou říší, do které je přenesl kouzelný žabák, který je potom taky s každou z nich v jejich pohádce. Holky zažívají v pohádkách bratří Grimmů mnohá dobrodružství. Je to super zábava a hlavně hodně legrace.

Pohádky: Zlatovláska. Sněhurka, Červená Karkulka a Popelka.

První přijde na řadu zlatovlasá, modrooká Chloe. Najednou je ve věži bez záchodu s otravnou a dost ohavnou čarodějnicí (podobný příběh jako Na vlásku bez Evžena+spol.). Zlatovláska se snaží čarodějnici z kamenné věže utéct, potom se snaží proměnit čarodějnici kouzelnou hůlkou, ale práskač "milánek" - "Milánku, dostaneš k večeři žábu i smetánku!" - její veškeré snahy zhatí. Ale jsou tady ještě holky... a čarodějnice je na čas sama zavřená ve své kamenné věži.

Pokračuje to pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků. Černovlasá Jade jako Sněhurka musí vařit a uklízet, trpaslíci prudí s praním a šitím, neustálým nacvičováním hitů jejich chlapecké skupiny. "Trpaslíci?"-"Preferujeme: malí lidé."-chlapecká skupina 7T-"Můžeš být naše fanynka, dělat, co holky dělají: křičet, omdlévat a šílet po nás." A k tomu ještě na ni macecha-čarodějnice a královna v jedné osobě kuje pikle s kouzelným zrcadlem. "Ta malá potvora"(říká královna)-"Myslíš, že je zdravé se tolik vztekat?"(říká kouzelné zrcadlo) I pohádku o Sněhurce holky s přehledem zvládnou, i když už tuší, že to nebude tak jednoduché "Uklidni se dramatičko!" (na Zlatovlásku, která ví, že by bez holek svou pohádku neustála) a mezitím taky "milánek" osvobodil čarodějnici z kamenné věže-"Umí být neuvěřitelně přesvědčivá a slíbila, že se ke mně bude chovat líp." Holky honí po lese dvě čarodějnice, Sněhurka zaťuká na chaloupku sedmi trpaslíků-"Kluci. malou pomoc!"-"To jako od nás?"-"Myslela jsem, že jsme přátelé?"-"Ne, my takové přátele jako ty nepotřebujeme! Vypralas světlé s tmavým, a naše spodky jsou růžové." Zatímco se čarodějnice mezi sebou perou "Tak to teda ne-Zlatovláska je jenom má!", holky napadne trik STUDNA "Studna? Studna!", který se ještě několikrát v mírné úpravě opakuje, a obě čarodějnice spadnou do studny.

V další pohádce O červené Karkulce se ocitne jako Karkulka zelenooká, čokoládová Sasha. Vlk je dost děsivej, babičku je jenom slyšet, ale jinak ji nespatříte a myslivce už vůbec ne ani tady ani ve Sněhurce. Vlk má neustálý hlad a umí věci, které normální vlci neumí, mluví a leze po stromech. ("Fakt nesnáším pocit, že mám být snězená." - "Holky, vlci neumějí šplhat po stromech..." - "Já už výš nemůžu, došel mi strom.") Opět Studna a ve studni jsou dvě čarodějnice a vlk.

Poslední z pohádek je O Popelce, ve kterou se promění zbývající hnědovláska Yasmin, zbylé tři holky ji jdou hledat. Dvě otravné sestry a věčně prudící macecha jsou z Popelky v novém pojetí trochu vedle. Žabák přináší zprávy z domova: "Tvoje obrácená psychologie nevyšla, chtějí zůstat doma a hlídat tě...", nakonec Popelka jede se sestrami a macechou na bál, ale ..."Co to je?" - "Kouzelná rybička!"-"Přeji dobrý den."-"Chtěla jsem kouzelnou kmotřičku ... "- "Vypadá to jako botičky, ale jsou to spíš lodičky." Popelka od víly dostane super skleněné střevíce, které jsou jí malé a těsné, a kterými nakonec skolí věčně hladového vlka, který by si rád pochutnal na kamarádce Sashe proměněné v Karkulku. Totiž jeden z trpaslíků nedopatřením všechny tři padouchy ze studny osvobodí ("Je nás v kapele ještě šest. Potřebujeme sedmého?"-"Vždyť je to náš frontman!") Zlá královna a vlk nechávají čarodějnici v lese a míří za holkama, aby je použili jako žrádlo pro vlka, a královna se tak stala tou nejkrásnější. Bohužel se cestou něco zvrtne a věčně hladový vlk nemá chuť čekat ... ("Tak to je teda cvičení."-"To zvyšuje chať k jídlu! Není zdravé vynechávat jídlo...") Vlk míří na ples a Popelka s holkama tam taky dorazí. "Madam Frňáková+tři. Bez macechy tě na ples nepustím."-"Kam jdete?"-"Utíkáme pryč!"-"Proč jsi nás nevarovala?"(to jako Sněhurka)-VLK,VLK (všichni křičí) "Je tam vlk a hledá tebe!" (trpaslíci ukazují na Karkulku) "Moje nohy!" (stěžuje si Popelka) - "Sejmula ho svou botou!" (říká princi uvaděč) "Nevěděl jsem, že holky umí tak házet!" - "Ty zlý a krutý osude! Přišel jsem o svou jedinou lásku!" (vykřikuje princ)-"Proč nejdete za ní domů?"

RumprCimprCampr (proměněný v cibuli) se v lese potká s loupežnicí Zlatkou (od medvědů) proměněnou v pařez "Koho hledáš, Cibuláku?"-"Jmenuji se RCC!"-""Jmenuji se Zlatka!"-"Vsaď se, že neuhádneš moje jméno?"-"Jsi RCC, před chvílí jsi mi to řekl.". Po delší době (v pohádce o Popelce): "My holky si musíme pomáhat!"(holky)-"Nejsem holka, jsem...RCC" (při každé příležitosti)-změna:"Já nejsem cibule!"-"Já jsem...princova bývalá budoucí tchýně!", , na žádost Popelky promění kouzelná kmotřička víla pařez zpátky ve Zlatku a cibuli na RCC. Ti dva pak potkají čarodějnici z kamenné věže, která způsobila, že byli pařez a cibule. (Opět a naposledy Studna) "A hele ta čarodějka, co nás proměnila v pařez a cibuli! A nemá kouzelnou hůlku!"-"Co kdybychom ji hodili do studny?"

Malá zmínka ještě o dvou Grimmových pohádkách-O perníkové chaloupce a Šípkové Růžence.
Když se holky vrátí domů, uznávají, že pohádky nejsou tak hloupé, jak se jim zdálo. Kouzelný žabák přitakává: "Ujít míle v jejich botách. Strávit nějaký čas v jejich kůži."-"Jsem konečně zase princ." (údiv, protože žabák je stále žabákem) "Pochopili?" Zůstává otázka, kdo je Ochránce. Ale přichází ředitel školy pan Grimm a holkám to pomalu dochází ..."Talentované, geniální a naprosto úžasné. Pochopili?"

Má to spád, jsou tu úžasný hlášky, skvěle namluvené, rozhodně to není nuda a animace se nám jeví taky super. Bratz4
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavel Pavel | E-mail | Web | 17. června 2016 v 20:11 | Reagovat

Tak opravdu dobrý tip, doma to mělo úspěch:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama