Astrid Lingrenová - Madynka

24. března 2016 v 22:01 | Dvě TeRezi A |  Čtenářský deník
Naše oblíbená spisovatelka je Astrid Lindgrenová. Ke knížkám Děti z Bullerbynu, Ronja, dcera loupežníka, nám do knihovny přibyla Madynka, kterou jsme za výhodnou cenu objevili v antikvariátě.
Příběh začíná v létě. Madynka je malá holka a má ještě menší sestřičku Lízu. Madynka vymýšlí skvělé nápady, jenom je trošku nedomyslí, a pak už je většinou pozdě.
Madynka vymyslela, že si budou hrát se sestřičkou Lízou na Mojžíše. Rozdělila role. Líza byla Mojžíš, protože je menší, a egyptskou princeznou bude Madynka. Začaly si hrát. Líza byla v lavoru a Madynka se zamyslí, a řekne si, že takto nemůže vypadat egyptská princezna. Proto si vypůjčí od maminky župan a záclonu. Všechno se nějak semlelo, a Madynce nasákne župan vodou. Ke břehu je daleko ... Nakonec obě děvčátka zachrání chlapec Abbe Nilsson, kterému je patnáct let, a umí zachraňovat lidi z vody. Abbe peče sladké preclíky a prodává je na trhu. Líza dostaně preclík a je zase spokojená. Těsně než přijde domů maminka, jsou obě děvčátka doma a v suchu, a zase si vesele hrají. Tentokrát je to cirkus. Jako vstupné jsou dva knoflíky od kalhot.
Protože má Madynka sedm let, začne chodit do školy. Ale na sešitech má napsáno Markéta, ne Madynka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama