Zlatovláska a Slíbená princezna

1. ledna 2017 v 13:04 | dvě TeReziA |  Filmové pohádky

Slíbená princezna

konečně jsme se dočkali a na Čt1 byla o Vánocích další filmová pohádka o Zlatovlásce a Jiříkovi podle Karla Jaromíra Erbena "Slíbená princezna". Jenže tato pohádka byla poněkud "přeplácaná" - hodně dobrých vtipů, spousta úžasných nápadů, krásná příroda, ale v hlavě jsme měli po shlédnutí pohádky "Slíbená princezna" jenom zmatek.
Jiřík dostane kůži ryby-hada, uvaří ji pro svého zlého pána. Oba potom rozumí řeči zvířat. Jiřík jde pánovi pro nevěstu se zlatými vlasy. Zlatovlasá Radost je slíbená nedobrému pirátovi. Radost se zamiluje do Jiříka, ale neví, že ji Jiřík slíbil přivézt svému pánovi.
Pohádka natočena roku 2016, režie Ivan Pokorný podle scénáře Ivy Procházkové.

Zlatovláska

klasická česká filmová pohádka z roku 1973. Je to naše oblíbená pohádka, kterou milujeme, a rádi se na ni díváme. Babička s hadem, zlý král, Zlatovláska s Jiříkem jsou dobře čitelní, jak je známe ze stejnojmenné pohádky, kterou napsal Karel Jaromír Erben. Zlo neušlo trestu a dobro zvítězilo.
Král dostal od babičky hada. Jiřík, kuchař hada připraví a oba porozumí řeči zvířat. Zlý král pošle Jiříka pro Zlatovlásku. Jiřík splní úkoly a Zlatovlásku pro krále získá. Jiřík přiveze Zlatovlásku králi a ten ho dá popravit. Zlatovláska Jiříka oživí a král chce být mladší, ale zemře. Zlatovláska s Jiříkem jsou šťastni, že mohou být konečně spolu.
Pohádku natočila paní režisérka Vlasta Janečková a hudbu složil Angelo Michajlov.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nemessis Nemessis | Web | 2. ledna 2017 v 0:16 | Reagovat

nádhera :)

2 Majkelina Majkelina | 23. ledna 2017 v 20:59 | Reagovat

Pěkný den,

sbírám odpovědi na dotazník ohledně blogů. Jestli máš chviličku, prosím, koukni na něj. Díky. http://www.survio.com/survey/d/V4C6K2O3Q3Y3J5X6B

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama