Vodník a Karolínka

30. dubna 2017 v 15:24 | dvě TeReziA |  Filmové pohádky

Vodník a Karolínka

Pohádka o lásce vodníka Jonáše a mlynářovi dcery Karolínky.
Mladý, nezkušený vodník Jonáš se vydá do svĕta mezi lidi a zamiluje se tam do mlynářovi dcery Karolínky. Karolínka nemá tušení, že její milý mládenec je vodník.
Mládek Libor je také tak trochu zamilovaný do hezké a hodné Karolínky. Nerad by ztratil ve mlýnĕ své postavení a s nelibostí sleduje, jak mu Jonáš "leze do zelí". Přemýšlí, která "kalná voda ho sem přinesla". Pomocí intrik se mu nakonec podaří Jonáše před Karolínkou očernit. Karolínka je zklamaná, že jí Jonáš neřekl pravdu.
Rozezlení vesničané uspořádají hon na vodníka. Všichni si myslí, že Jonáš může za utopení ponocného Konvičky. Jonáše chytí a svážou. Karolínka se na Jonáše rozzlobí a mladý vodník se promĕní v žábu.
Karolínka brzy pozná, jak se vĕci mají, ale už je pozdĕ. Karolínka má před sebou tĕžký úkol. Musí obmĕkčit starého vodníka Hastrbucha Aloise, Jonášova otce, a přesvĕdčit lidi z vesnice o Jonášovĕ nevinnĕ. Utopený ponocný Konvička poradí Karolínce, jak vyrobit kouzelný lektvar, který jí pomůže odhalit skutečného lháře. "Lež má krátké nohy." Ale kde má hledat ztraceného Jonáše a jak ho může vysvobodit ze zakletí?
Českou filmovou pohádku natočil režisér Jaroslav Hovorka podle scénáře Miroslava Oščatka v roce 2010.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama