Bez energie na Déčku ZZ

21. srpna 2017 v 8:56 | dvě TeReziA |  Příroda a Přírodní vědy

Zachraňme Zemi na Déčku

Agentem bez energie

Moudrý velitel Vítek.
Odvážný posel Hero.
Bystrá Žofie.
Akční agent Max.
Jsou tady, aby se opět vydali na svoji misi a zachránili Zemi.
Extin se rozhodl, že celou zemi uvede do chaosu. Profesor Extin léta kolem planety v létajícím talíři, ze kterého vysílá elektromagnetické vlny. Ty uvádějí všechnu elektroniku na zeměkouli mimo provoz. Přestávají fungovat semafory, osvětlení na ulicích a veřejná doprava. Nefungují ani alarmy v obchodech. Lidé začínají kvůli nedostatku potravin rabovat obchody. Situace je horší a horší. Nefungují mobily, počítače, nestartují auta.
ÚžasnýÚžasnýÚžasný
Vím o vesnici, kde mají schovaný středověký katapult. Mohl by se nám hodit. Takže to uděláme ze středověký strategie. Hustý.
Dnešek celý bude ve znamení starých časů. Blackout vždy uvrhne lidstvo do doby, kdy ještě nefungovala elektřina. Blekot, blackout, co? Blackout, tak se říká výpadku proudu.
Jako blackout se označuje rozsáhlý výpadek elektřiny. Ten může ovlivnit mnohem víc, než se zdá. Celá infrastruktura, komunikační kanály a zásobování jsou na elektřině závislé. Pokud blackout trvá moc dlouho, dojde ke kolapsu. Blackout může nastat díky závadě na elektrickém vedení.
Při větší spotřebě elektřiny, než se stihne vyrobit, nebo kvůli nečekaně zastavené výrobě. Třeba když přestanou elektrárny fungovat.
Rozpačitý
3. největší blackout v historii se stal 1. 11. 2014 v Bangladéši. 150 milionů obyvatel bylo bez proudu.
Ještě větší výpadek nastal v Indii. Roku 2001 2. ledna se ocitlo bez proudu asi 230 milionů lidí.
Největší blackout se stal také v Indii v r. 2012. 620 milionů obyvatel se ocitlo bez proudu. To je asi 9 % celkové světové populace.
Tentokrát se vydávají agenti na cestu pěšky. Je nutné pořádně se zásobit a nezapomenout na nic, co by mohli na své pouti potřebovat.
Všechno budeme dělat jako za starých časů, ať už práci nebo zábavu.
Nejdříve sníme jogurty a šunku. Ty máš ale divný chutě. Když vypadne elektřina, tak přestane fungovat lednička, tak nejdříve sníme to, co se brzy zkazí.
Na středověký tažení potřebujeme ještě jednu věc. Seženu koně.
Ale jak jim to řekneme. Vysílačky taky nefungují.
Pošlu jim poštovního holuba. Mám tu toho nejukecanějšího. Kdo tady jiný umí létat?
Agent, který nemá možnost využívat moderní techniku a přesto chce pomoci lidstvu, se stává rytířem.
V tomto případě se jim koně změnili v kola. Za lesem dětem došlo, že jejich pouť bude delší, než předpokládaly. Max sehnal dvě kola a tvářil se tajemně. Hero se zjevil se zprávou včas.
Šlápnul vedle
Říkám si, co budeme dělat, až k tomu katapultu dojdeme? Co by? Natáhneme ho a vystřelíme na Extina.
Ty víš, jak katapult funguje? -Jasný. To se z počítačových her naučíš. Je to jednoduchý, ukážu ti to. Ty se fakt bez elektroniky neobejdeš. Ještě, že jsem vzala křídy. Teď mi to namaluj na zem. Postaru. -Dobrý nápad. Asi jsem na elektronice závislý.
Katapult funguje na principu páky. To si určitě pamatuješ z učebnice fyziky, kterou máš pod polštářem.
Tady se to natáhne, zajistí a nabije. Když to pak někdo vystřelí, natažený rameno vymrští náboj
odstředivou silou na nepřítele. -Prásk! -Jak vidíš, naši předkové si dokázali poradit bez elektroniky a technických vymožeností. Stačilo jen přemýšlet.
Jedeme. Kola byla jako ze středověku, ale co agentům zbývalo. I papoušek se činil a létal se zprávami rychleji než orlosup. Popravdě, nikdo nikdy neviděl orlosupa dopravit zprávu.
Myslela jsem, že nám někdo s natažením katapultu pomůže. Asi si budeme muset vymyslet něco jiného.
Jasně, musíme využít starý principy. Už vím, jak na to!
Zamračený
Jedeme! Potřebovali jsme zvětšit naši sílu a mě napadlo zapojit do toho naše kola. Tak jsme díky principu kladky a páky katapult natáhly. Pak už jen zbývalo počkat na správný moment. Extin to schytal a přestal vysílat rušící vlny. Jakmile spadl na frňák, začala elektronika fungovat. Světla se rozsvítily, mobily se rozezvučely a počítače se znovu rozjely. Já už jsem si myslel, že si budu muset psát věci na papír.
Co jsme se naučili?
Že když vypadne proud, tak nemůžeme používat nic na elektřinu. Je třeba být opatrný s potravinami. Mléčné produkty se zkazí rychleji než zelenina nebo pečivo. Jak jste poznali, když přestane
fungovat elektřina, musíte používat nejjednodušší principy a mechanizmy. Třeba ten bezva nápad
s převodem síly. Pokud nám nepojede auto, svezeme se na kole. Pokud nebude fungovat elektřina,
vrátíme se k petrolejce. Pokud nebude fungovat topení, ohřejeme se u krbu.
Ještě pár rad co dělat při blackoutu? Šetřete vodou. Ještě chvíli po výpadku elektrického proudu
fungují čerpadla. Nejlepší je napustit si pitnou vodu do hrnců, umyvadla, vany. Nezapomeňte, že i v nádržce na záchodě je voda. No fuj!!! Proč fuj? Jen málo lidí si uvědomuje, že splachujeme záchody
pitnou vodou. Někdy je potřeba vidět i obyčejný všední věci jinýma očima.
Je všechno jasný?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ALypeNariappal ALypeNariappal | E-mail | Web | 8. října 2018 v 20:45 | Reagovat

Pression arterielle  est comment  poupe  votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur  determination  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque  culture  votre  moelle  bat, il pompe le sang  par de  vos arteres a la  prendre facilement  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-pas-cher-lyon/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama