Poslední kouzlo

1. srpna 2017 v 20:03 | dvě TeReziA |  Filmové pohádky

Poslední kouzlo

Pohádka vypráví o chovatelské vášní k holubům ve dvou sousedních královstvích a taky o královských námluvách jedné holubí magistry a jednoho holubího magistra.
V Tatranské zemi mají následníka trůnu prince Vranka, který chová holuby. V sousední Vltavské zemi zase žije princezna Liduška, která má stejnou zálibu. Oba si píší dopisy, ale vzájemnĕ o sobĕ nevĕdí. Královští rodiče by si přáli, aby si našli sobĕ rovné partnery. Proto pořádají námluvy, ale ani Vranko ani Liduška pro to nemají pochopení. Oba jsou smutní a sdĕlují to v listech, které si posílají po holubech. Tyto dopisy zachytí baba Boska a kouzelník Čaro. Protože se zrovna dohadují o kouzelnou brynzu, má rozhodnout, že brynzu vyhraje ten, komu se podaří, aby byli Liduška a Vranko šťastní. Každej smrtelník přece ví, že štĕstí je, když se dva mají rádi. Proto musí dát magistra a magistru dohromady. Liduška má komornou Aničku, která se zamilovala do Vrankova sluhy Janka. Když se Liduška a Vranko setkají na plese vůbec si ale nepadnou do oka. Oba mají totiž zakázáno bavit se o holubech. Ještĕže kouzelník Čaro přinese důležitou depeši princi a princezna dostane list, že je na hranicích v jednom krámku poslední šance získat párek holubů.
Nejlepší jsou scény z námluv na tatranském plese: princezna Eržika, grófka z Jezerského vojvódstva Balatonu a princezna Hildegarda z království Rýnského.
Filmovou pohádku natočil pan režisér Ondřej Kepka v roce 2006 podle scénáře Jiřího Bednáře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama