Bezpečnost a elektrické přístroje na Déčku

8. září 2017 v 16:13 | dvě TeReziA |  Příroda a Přírodní vědy

Zachraňme Zemi

Jen pro tvé prachy, dědečku!

Bezpečnost

Moudrý velitel Vítek.
Odvážný posel Hero.
Bystrá Žofie.
Akční agent Max.
Extinův dědeček je velice bohatý nadšenec pro ekologii. Vlastní spoustu biofarem po celém světě.
Nedávno se dozvěděl o tom, jak Extin škodí životnímu prostředí. To ho rozčílilo a řekl si, že nedovolí,
aby jeho těžce vydělané peníze padly do rukou někoho tak zlomyslného. Tak se chystá přepsat svou závěť. Extin je připravený mu v tom zabránit. Dědeček se tak ocitá ve velkém nebezpečí.
Musíte dědečka ochránit, dokud nepřepíše závěť.
ÚžasnýÚžasnýÚžasný
Elektrické přístroje v bytě můžou být nebezpečnější, než si myslíte. Elektřina v bytě je životu nebezpečná. Lidské tělo je až ze 70 % tvořeno vodou, proto dobře vodí elektrický proud. Jakýkoliv kontakt s obnaženým elektrickým drátem -může být životu nebezpečný.
Také je důležité nemanipulovat s rozbitými přístroji, které jsou zapojené do zásuvky. A do zásuvky nic nestrkejte. Mohli byste dostat ránu.
Každý byt musí být vybavený elektrickými pojistkami, uzávěrem vody a uzávěrem plynu. Elektrické pojistky vypínají proud, když dojde k přetížení sítě. Kdyby se to nestalo, mohly by se některé elektrospotřebiče rozbít. Nebo začít hořet. Pokud by praskla trubka s vodou, nebo by unikal plyn, dají se uzavřít pomocí uzávěrů. Jinak může dojít k velkým škodám.
To smrdí jako zemní plyn.
Zavřete plyn, vyvětrejte, nerozsvěcujte a hlavně nemanipulujte s ničím, co by mohlo vytvořit jiskru. Zvonek, zásuvky, elektrické přístroje. Když nedokážete unik plynu zastavit, volejte plynovou pohotovost.
Blesk v přírodě většinou uhodí do nejvyššího místa v krajině. Je to elektrický výboj, který hledá nejlepší vodič. Největší pravděpodobnost, že do vás uhodí blesk, nastane, když kolem vás není
nic vyššího, než jste vy. Třeba když jste na louce, nebo na kopci.
Překvapený
Dneska jsme se toho zase spoustu dozvěděli. Že by si měl člověk dávat pozor na elektrospotřebiče v bytě. Bacha na biče, na elektrospotřebiče. Člověk je vodič, tak ti můžou ublížit. S plynem a vodou se musí opatrně. Když se něco rozbije, nejlepší je, hned zavřít hlavní uzávěr. Když uniká plyn, tak neškrtat a nerozsvěcet. Jinak by mohlo dojít k výbuchu. Při úniku plynu volejte 1239. Nejen v bytě se člověk může zranit. Venku by si měl dávat pozor na elektrický dráty. Když je bouřka, tak neběhat a raději se schovat někam, kam nepraští blesk.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama