Maharal

4. listopadu 2017 v 12:39 | dvě tereziA |  České a slovenské filmy

Maharal

Dobrodružná cesta za bájným pokladem a za rozluštĕním tajemství starého talismanu.
Ocitáme se v 16.století, kdy pražský rabín Löw předává na smrtelné posteli dvĕma svým učedníkům klíč k nalezení pokladu císaře Rudolfa II. Tajemství pokladu je ukryto ve dvou polovinách talismanu, které do sebe přesnĕ zapadají.

Oba hledači pokladů Aaron Cohen a Martin Šimko pátrají na vlastní pĕst po zmizelé knize. Aaron Cohen se seznámí s Kristinou, zatímco Alena se s jeho vnukem Davidem a malým Ondrou vydává na hrad Zvíkov. Sem totiž vede stopa, kterou dĕti vyčetly ze zápisků ukrytých ve zmizelé knize. Na Zvíkovĕ dĕti objeví starou rytinu se zašifrovaným poselstvím, kde a jak poklad najít. Rytina je však za dramatických okolností ukradena a vidina nalezení pokladu se opĕt ztrácí v nedohlednu. Dĕti se tedy vracejí s nepořízenou do Prahy, která zažívá první příznaky povodnĕ...

Členové výpravy se rozhodnou na Zvíkovĕ přespat. Dĕti naplánují tajnou noční výpravu na ostrov. Domnívají se, že právĕ tady by se mohl zlodĕj vzácné rytiny ukrývat. V polorozpadlém domĕ však najdou pouze pana Cohena a prázdný rám od ukradeného obrazu. Podezření, které na Aarona Cohena po nočním setkání na ostrovĕ padlo, se ještĕ zvýší, když dĕti zjistí, kdo je majitelem ztracené knihy. Mezitím dojde opĕt k setkání Kristiny a slovenského historika a tentokrát vůbec není nepříjemné. Dívka zjistí, že tajuplný Martin Šimko vlastní jednu polovinu vzácného talismanu rabína Löwa a ona tu druhou. Jenže se obĕ části záhadnĕ ztratí. A voda v Praze nebezpečnĕ stoupá...

Zatímco se Martin Šimko s Kristinou snaží nalézt ztracený talisman, dĕti se pustí do dalšího pátrání. Z různých indicií si odvodí svou vlastní cestu za pokladem. Z půdy Staronové synagogy pomocí camery obscury zamĕří místo, kde je ukrytý poklad. Cesta je zavede do spletité sítĕ pražských kanálů. Jenže to nebyl správný odhad a dĕti to brzy zjistí.


Doktor Knap uvĕzní ostatní hledače pokladu v prázdném sklepĕ. Povodeň v Praze nabývá na intenzitĕ, a tak jsou ve velkém nebezpečí. Nemohou však spoléhat na žádnou pomoc, protože tato část Prahy je vzhledem ke kulminující povodni evakuovaná. Doktor Knap se zatím vydává za pokladem na vlastní pĕst.
Dobrodružný film pro dĕti natočil v roce 2007 pan režisér Pavel Jandourek podle scénáře Martina Bezouška.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama