Čtyřlístek ve službách krále

31. prosince 2017 v 13:32 | dvě TeReziA... |  Animované filmy

Čtyřlístek ve službách krále

Velké filmové dobrodružství Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka vypráví, jak dostat kámen mudrců z nepovolaných rukou a zabránit tak katastrofě.
Hrdinové ze Čtyřlístku mají důležitý úkol, musí pomoci císaři Rudolfu II. získat kámen mudrců. Fifinka má narozeniny, a tak pro ni její přátelé vymyslí výlet do Prahy na výstavu z doby císaře Rudolfa II. Když dorazí, nechce se jim stát dlouhou frontu na vstupenky a rozhodnou se, že půjdou na prohlídku Zlaté uličky. Potkají podivného lva, ten je zavede do hrobky českých králů na setkání s Rudolfem II. Císař jim vysvětlí, že byl lehkomyslný a zapletl se s magistrem Kellym. Dal mu dokonce královské slovo, že pokud mu do několika dnů přinese kámen mudrců, může chtít cokoliv. Kelly chce samozřejmě královskou korunu. Rudolf II. se na doporučení svého rádce chce vydat do budoucnosti, aby od kamarádů ze Čtyřlístku získal kámen dřív než Kelly. Problém je v tom, že Myšpulín ani ostatní si nejsou vědomi, že by ho vlastnili. Pak si Myšpulín uvědomí, že kámen mudrců skutečně má, neboť ten spadl z nebe v den Fifinčiných narozenin a doslova si Čtyřlístek našel. Císař ani jeho přátelé ještě nemají vyhráno...

Druhý obsah:
Pinďa, Bobík a Myšpulín chtĕjí přichystat překvapení pro Fifinku, která má ten den narozeniny. Ale nĕjak se jim to zvrtne, a v kuchyni místo toho udĕlají pĕkný nepořádek. Fifinka je tedy nemile překvapená, ale situaci zachrání Pribiňáček, který ji vytrhne z prvotního šoku a dá jí nĕjaký ten pribiňák navic. Taky se všichni z televizního zpravodajství dozví o výstavĕ v Praze k výročí narozenin Rudolfa II., který má narozeniny ve stejný den jako Fifinka. Celá partička odjíždí do Prahy. V Praze je na výstavu velká tlačenice, proto si radĕji zajdou do Zlaté uličky. Po cestĕ se setkávají se lvem, který je zavede do podzemí. Tam se k nim přidá Rudolf II. a začíná napínavý příbĕh s kamenem mudrců, se zlatem, proradným magistrem Kellym a Zimozelem. Nakonec dobro zvítĕzí a čtveřice animovaných hrdinů se spokojenĕ vrací do svého mĕstečka Třeskoprsky.
Animovaný film natočil v roce 2013 pan režisér Michal žabka podle scénáře Josefa Lamky, výtvarník Jaroslav Nĕmeček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama