Dešťová víla

30. prosince 2017 v 13:07 | dvě TeReziA... |  Filmové pohádky

Dešťová víla

Výpravná pohádka o tom, co se stane, když lidé myslí jen na svůj majetek a přestane jim záležet na sobĕ navzájem.
Živly, které ovládají zemi - Vzduch, Oheň, Zemĕ a Voda - provádĕjí "pravidelnou inspekci" u lidí. Za všechny živly sledujeme Vodu, které lidé říkají Dešťová víla. Jde krajem převlečena za chudou ženu. Pozná, že lidé začali myslet hlavnĕ na peníze, že se vytrácí láska a dobro.
Mezi takové lidi patří i sedlák Lakota, jehož syn Ondra miluje chudou Kvĕtušku. Jejich lásku ale sedlák nerad vidí. Když se živly vrátí ke Slunci, žádají tvrdé potrestání. Slunce váhá, ví, že lidi jsou lidi, a i přes chyby je má rád, ovšem je přehlasováno. V poslední chvíli mu pomůže Dešťová víla. Požádá Slunce, jestli by nemohla lidi potrestat sama, a vezme lidem déšť.
Kraj sužuje sucho. Lidé nemají co sklízet, obilí neroste, sena jsou skoro spálena. Lakota využije situace a slíbí Ondrovi, že si může vzít Kvĕtušku za ženu pod podmínkou, že Kvĕtuška zařídí déšť. Ta se pak vydá za Dešťovou vílou a musí splnit tři úkoly.
Úkoly to budou tĕžké, přetĕžké a ani po jejich splnĕní nebude mít Kvĕtuška s Ondrou vyhráno. Lakota je nenapravitelný...
Filmovou pohádku natočil v roce 2010 pan režisér Milan Cieslar podle scénáře Jana Míky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama