Královský slib

2. dubna 2018 v 11:38 | dvě TeReziA... |  Filmové pohádky

Královský slib

Výpravná romantická pohádka z dávných časů, kdy královské slovo bylo zákonem a daný slib životním závazkem.
Princ se má oženit s dcerou krále sousední zemĕ, kterému dal jeho otec slib, že se jejich rody jednou spojí. Dávný slib musí být naplnĕn!
Do ženĕní se však princi chce pramálo. Spíše ho zajímají okolní lesy, ptáci a především volnost. Své chování nezmĕní ani ve chvíli, kdy přijede krásná princezna, která záhy pochopí, že se k sobĕ s princem vůbec nehodí. Oba se proto chtĕjí královskému slibu vzepřít.
Ovdovĕlý král je neústupný a prosbĕ o zrušení sňatku nemíní vyhovĕt. Navíc jej opouští jej i rádce Bohdan, jenž se vrací na svou tvrz. Čím dál bezradnĕjší král usiluje o jeho návrat, nebo alespoň o příchod jeho syna. Bohdan ovšem žádného syna nemá, má jen dceru Dinu, která přichází v přestrojení a jednoho dne s princem ze zámku uteče. V panošovi princ neomylnĕ pozná půvabnou dívku Dinu a chce si ji vzít. Král je brzy najde v lese, ale stále trvá na svém. Princezna, která se mezitím pohybovala stále častĕji po královĕ boku, je stejnĕ moudrá jako krásná a přichází s překvapivým řešením. Královský slib bude naplnĕn a ti, co se milují, se budou moci vzít.
Filmovou pohádku natočil v roce 2001 pan režisér Kryštof Hanzlík podle scénáře Františka Pavlíčka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama