Arabela SVARKŘP - 10, 11, 12, 13

13. srpna 2018 v 20:25 | dvě TeReziA... |  Filmové pohádky

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Studijní cesta do říše pohádek (10/26)

Pohádkový seriál pro celou rodinu. Pomůže Mařence kouzelný džin a tři přání?
Honzíka a Mařenku v Říši pohádek zajali vojáci a uvrhli je do vĕzení. Tam se dozvĕdí o obrovi a o tom, že jeho poslední obĕtí má být král. Mařenka srdnatĕ prohlásí, že obra zabije, a je z vĕzení propuštĕna. Má veliké štĕstí, že je na cestĕ za obrem nečekanĕ obdarována láhví, z níž vystoupí džin a slíbí jí splnĕní tří přání. V lidské říši se mezitím dvojčata Karel a Hyacint spřátelili s Natálkou, dcerou pana Pappa, která má starosti. Její tatínek se zamiloval do Roxany a nabídl jí, aby se přestĕhovala do jejich vily.
Filmovou pohádku natočil v roce 1993 pan režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka.

Mařenka a obr (11/26)

Promĕna Roxany - v kozu.
Mařenka zneškodnila obra a navíc se ukázalo, jak málo byl nebezpečný. Pan Papp by už rád zahájil výrobu arafonu, ale Arabela má potíže s nahráváním zvířecí řeči. Potíže má i Natálka, která se nedokáže smířit s tím, že se její otec zamiloval do Roxany. Ale holčička brzy najde způsob, jak se vetřelkynĕ v rodinĕ zbavit.

Roxana znovu na pastvĕ (12/26)

Honzík s Mařenkou míří na Pultanelu.
Fantomas se chystá na svatbu s princeznou Xenií, což se pochopitelnĕ nemůže líbit Rumburakovi. Honzík s Mařenkou spĕchali na Pultanelu, aby splnili svůj slib Petrovi a promĕnili starce Karla a Hyacinta v normální dĕti, jenže zabloudili. Ani ve svĕtĕ lidí nejde nic tak, jak by mĕlo jít. Pan Papp si zoufá nad promĕnou Roxany v kozu, Arabela není stále hotova se svými nahrávkami zvířecí řeči a Petr nemůže vymyslet novou atraktivní hračku, na kterou má smlouvu s panem Pappem.

Petrova šance (13/26)

Ožení se Rumburak ve Fantomasovĕ podobĕ s Xenií?
Arafon se bude vyrábĕt v Irisenu, kam musí odletĕt i Arabela. Bere s sebou Karla, druhé dvojče Hyacinta dostane na starost Petr. Rumburak, který splnil všechny podmínky vĕštby, zatím marnĕ čeká, kdy konečnĕ ovládne Říši pohádek. Pak ale najde způsob, jak se domoci svého práva. Využije Fantomasova vynálezu a přisvojí si jeho podobu. Vypadá to, že jeho zámĕr ovládnout kouzelnou říši jako manžel princezny Xenie se mu podaří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama