Návštěvníci - 14, 15

8. září 2018 v 15:32 | dvě TeReziA... |  České a slovenské filmy

Návštĕvníci

Po nás potopa (14/15)

Jenom 177 dní zbývá vĕdecké expedici z budoucnosti, aby zachránila Zemi před hrozící katastrofou. Kultovní sci-fi seriál.
Už je nad slunce jasnĕjší, že akademikova vĕdecká výprava se o záchranu civilizace budoucnosti nezaslouží. Jako planá nadĕje se ukázal poslední Adamův sešit a návrat není proč odkládat. Loučení není snadné pro nikoho, nejtĕžší je ale pro Káťu, která Petra už nikdy neuvidí. Ví také, jaký osud zanedlouho čeká dĕdu Drchlíka, ale ten to slyšet nechce. S klidem sobĕ vlastním zaplatí hmotnou škodu za katastrofu, na níž se podepsala zvídavost malého Adama. Noviny z budoucnosti mu totiž pomohly k výhře ve Sportce.
Sci-fi seriál natočil v roce 1983 pan režisér Jindřich Polák a na scénáři se spolupodílel Ota Hofman.

Návrat do budoucnosti (15/15)

Jediným úspĕchem Richardovy vĕdecké výpravy je vlastnĕ Adamovo vĕnování, které udivenĕ naškrábal do knihy, o níž netuší, že jsou to jeho budoucí "Pamĕti". Ještĕ jedna akce čeká návštĕvníky. Složitĕ, ale přece jen, se jim podaří zabránit tomu, aby jejich fotografie vyšla v novinách. Havárie cisterny, k níž se přesnĕ podle Kátiny předpovĕdi připletl dĕda Drchlík, je poslední událost, kterou návštĕvníci v minulosti zažijí. Návrat do budoucnosti, kterého se expedice přece jen obávala, má neuvĕřitelné zakončení. Vzít s sebou do budoucnosti dĕdu Drchlíka coby Velkého učitele a jisté alibi za nulové výsledky výpravy se ukáže jako skvĕlý nápad. Jen chvíli postál dĕda Drchlík u CML - CENTRÁLNĺHO MOZKU LIDSTVA - a budoucnost lidstva byla zachránĕna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama