Disney

Walt Disney - Splnĕný sen 4

31. srpna 2018 v 10:46 | dvě TeReziA...

Walt Disney - Splnĕný sen (4/4)

Na i-vysílání dávají čtyřdílný americký dokumentární cyklus "Walt Disney - od myšáka k Disneylandu". Závĕrečná část amerického dokumentu.

1954-1966


17. července 1955 se Waltovi Disneymu splnil dĕtský sen. Přímý televizní přenos ze slavnostního otevření Disneylandu sledovala polovina Američanů a park v prvních deseti týdnech jeho provozu navštívilo pĕt milionů lidí. Sám Disney prý často v převleku a maskován procházel mezi návštĕvníky a stál ve frontách na atrakce, aby na vlastní uši slyšel, co si lidé myslí. Na počátku šedesátých let stál na samém vrcholu své kariéry. V roce 1964 přišel další velký úspĕch v podobĕ hraného snímku Mary Poppins, který získal celkem třináct oscarových nominací. Jeho sny ale zdaleka nekončily. Vymyslel například mĕsto budoucnosti - experimentální park na Floridĕ. Bohužel, jeho otevření se už nedožil. Zemřel v prosinci 1966 na rakovinu plic. Park EPCOT byl otevřen o šestadvacet let pozdĕji.

Kouzelná romance

18. srpna 2018 v 21:13 | dvě TeReziA...

Kouzelná romance

Vtipný film Walta Disneye vypráví příběh o pohádkové princezně z minulosti, kterou zlá královna přemístí do současnosti.
Zase jedno spojení klasické pohádky tentokrát s příběhem z moderního New Yorku. Záhy poté, co se princezna Giselle ocitne v naší době, je po setkání s pohledným právníkem nucena měnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska?
USA 2007, DISNEY, Enchanted

Piráti z Karibiku: Na konci světa

16. srpna 2018 v 14:58 | dvě TeReziA...

Piráti z Karibiku - Na konci světa

Období pirátů se blíží ke svému konci, ale dosud nebyla vyřešena konečná rozepře.
Zrovna když ho potřebují nejvíce, je kapitán Jack Sparrow, ten vtipný a mazaný pirátský šarmér, uvězněn v písečném moři v říši Davea Jonese. Naši hrdinové Will Turner a Elizabeth Swannová se přidají ke kapitánu Barbossovi a zoufale po Jackovi pátrají, aby ho osvobodili z pasti. Kapitán Jack je poslední z pirátských vůdců Bratrského sněmu, kteří se musejí spojit v rozhodujícím boji za zachování svobodného pirátského života. Proplouvají podvodem, zradou i divokými vodami a musí se dostat až na exotický Singapur a postavit se prohnanému čínskému pirátovi Sao Fengovi. Nyní směřují až na samý konec země, kde si každý musí nakonec vybrat stranu, na kterou se postaví v konečné, obrovské bitvě v tomto dobrodružství plném napínavé akce, neuctivého humoru a námořních mýtů a kouzel.
USA 2007, DISNEY, Pirates of the Caribbean: At World's End

Čarovný les

14. srpna 2018 v 22:12 | dvě TeReziA...

Čarovný les

Americký muzikál Walta Disneye představuje klasické pohádkové příběhy Popelky, Červené Karkulky, Jacka a fazolového stonku a Lociky - spojené v příběhu, ve kterém se dále objevuje pekař se svou ženou a přáním založit rodinu.
Všechny pohádky spojuje příběh o pekařovi a jeho ženě, na jejichž rodinu uvalila kletbu neplodnosti zlá čarodějnice. Kvůli zvrácení prokletí se manželé musí vydat do lesa, aby našli čtyři věci, které čarodějnice potřebuje k znovuzískání svého mládí. Na cestě potkají Červenou karkulku, Popelku, princeznu Lociku a Jacka z pohádky Jack a obří fazole. Každému z nich schází něco ke štěstí. Popelka touží po účasti na královském plese, Jack po tom, aby nemusel prodat svou krávu, a Karkulka po pečivu, které by mohla cestou za babičkou ochutnávat. Jejich putování výrazně ovlivní čarodějnice, do dění se zapletou princové, vlk i obři.
USA 2014, DISNEY, Into the Woods

Máma mezi Marťany

14. srpna 2018 v 19:25 | dvě TeReziA...

Máma mezi Marťany

Americká animovaná sci-fi pohádka Walta Disneye vypráví příběh jednoho kluka, kterému unesli mámu Marťani.
Když Milovu maminku unesou Marťani, jedinou šancí na její záchranu je Milo, který si konečně uvědomí, že ji má rád. Lidé vyslali sondu na Mars a zjistili, že kdysi dávno býval na této nehostinné planetě život. Netuší, že hluboko pod povrchem planety život stále existuje a že Marťani právě řeší vážný problém - potřebují někoho schopného a spolehlivého, kdo by zajistil výchovu jejich potomků. A někoho takového právě objevili na planetě Zemi. Je to Milova maminka, která se o chlapce dobře stará.
USA 2011, Mars Needs Moms!

Neobyčejný život Timothyho Greena

14. srpna 2018 v 17:00 | dvě TeReziA...

Neobyčejný život Timothyho Greena

Fantasy film Walta Disneye vypráví příběh jednoho bezdětného manželského páru a jednoho neobyčejného chlapce Timothyho.
Když Cindy a Jim Greenovi zjistí, že nemohou mít děti, zhroutí se jim celý svět. Pokoušejí se dál vést normální život, Cindy pracuje v místním muzeu tužek, Jim se vrací ke svému zaměstnání v továrně. Manželé se ale odmítají vzdát naděje a věří, že se jednoho dne vytouženého dítěte dočkají. Sepíšou vlastnosti a povahové rysy svého budoucího dítěte na papír, ten pak vloží do truhličky a zakopou ji na zahrádce. Jedné noci je probudí bouře, a u jejich dveří se objeví chlapec celý špinavý od hlíny. Jmenuje se Timothy, je slušně vychovaný a chová se přátelsky. Cindy je zaskočená, stejné jméno by vybrala i pro svého syna. Jim a Cindy se domnívají, že Timothy utekl z domova, pak ale objeví na záhoně velkou jámu a zjistí, že má Timothy nohy porostlé listy.
USA 2012, The Odd Life of Timothy Green

Hannah Montana

4. srpna 2018 v 12:59 | dvě TeReziA...

Hannah Montana

Americký film Walta Disneye o tom, jak se Miley Stewart snaží stíhat školu, přátele a ještě svou tajnou identitu, popovou hvězdu.
Miley Stewartová není obyčejná středoškolačka s normálními starostmi. Má totiž tajnou identitu, je slavná zpěvačka Hannah Montana, ze které se ale postupem času stala rozmařilá celebrita. Když se v luxusním obchůdku popere s modelkou o jediný pár vysněných bot, začíná mít její otec plné zuby hvězdných manýrů své dcery a chce dívku vrátit zpátky na zem. Aby jí ukázal, co je v životě opravdu důležité, pošle dceru z Los Angels zpět do její venkovské domoviny. Miley musí během jediného okamžiku vyměnit úžasné šaty a záři reflektorů za staré, ošoupané džíny na rodinné farmě kdesi uprostřed Tennessee a čelit otázce, zda i nadále může žít zároveň jako Miley i jako popová hvězda Hannah Montana.
USA 2009, DISNEY

Robin Hood

3. srpna 2018 v 21:38 | dvě TeReziA...

Robin Hood

Americký film studia Walta Disneyho v animovaném zpracování Sherwoodské legendy ve zvířecím podání.
Robin Hood a Malý John, zbojníci ze Sherwoodského lesa, kteří okrádali bohaté a obdarovávali chudé, mají v tomto příběhu zvířecí podobu. Robin Hood je lišák, Malý John medvěd, princ Jan lev, šerif z Nottinghamu vlk, krásná Mariana lištička atd. Zbojníci bojují se zlým a lakomým lvem princem Janem a vyvádějí na jeho účet jeden šprým za druhým. Robinovi se podaří získat stříbrný šíp pro nejlepšího střelce z luku i srdce krásné panny Mariany. Jenže Jan, podporovaný svým nohsledem a rádcem hadem Sirem Sykem, nakonec Robina i s jeho druhy zajme. Čeká je smrt na šibenici. Robin se tak snadno nevzdává a smělým činem se osvobodí. A když se do Anglie vrátí král Richard Lví Srdce, putují princ Jan, šerif i Sir Syk do vězení a Robin si smí vzít krásnou Marianu.
USA 1973, DISNEY

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

2. srpna 2018 v 12:07 | dvě TeReziA...

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

Dobrodružný film plný fantasie vypráví příběh okouzlujícího piráta kapitána Jacka Sparrowa, který je všemi mastmi mazaný, ale přesto přijde o svou loď.
Idylický život darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce!
USA 2003, Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Velký Joe

1. srpna 2018 v 11:20 | dvě TeReziA...

Velký Joe

Dobrodružný film Walta Disneye vypráví příběh, jak pětimetrový Joe a jeho nejlepší kamarádka půvabná dívka Jill bojují proti pytlákům.
Zoolog Gregg O'Hara vypátrá v afrických horách legendárního obřího gorilího samce. Ten při dramatickém střetu zničí několik vozů a zmocní se Gregga, jehož v poslední chvíli zachrání jednadvacetiletá Jill Young, kterou téměř pětimetrový op poslouchá na slovo. Před dvanácti lety studovala její matka Ruth život skupiny horských goril, mezi nimiž bylo také rychle rostoucí mládě Joe. Když byla zvířata přepadena pytláky, zahynula nejen matka gorilího mláděte, ale také Ruth, kterou jeden z pytláků postřelil a nechal bez pomoci. Od té doby vyrůstali Jill a Joe spolu. Gregg, který se do Jill zamiloval, dívku přesvědčí, aby opičáka dopravila do kalifornské rezervace, kde bude v bezpečí před pytláky. Zatímco Jill se marně pokouší přesvědčit předsedu správní rady rezervace Bakera, aby odložil párty, na které chce ukázat opici sponzorům, zahlédne zprávu o obrovské opici v televizi boháč Strasser, pytlák a vrah, který před lety zabil Ruth. Ten se rozhodne s pomocí svého poskoka Gartha opici získat a společně během večírku vyprovokují zvíře k záchvatu zuřivosti...
USA 1998, Mighty Joe Young

Univerzita pro příšerky

29. července 2018 v 20:07 | dvě TeReziA...

Univerzita pro příšerky

Animovaný film Walta Disneye vypráví o tĕch "nej" nejlepších příšerkách, které pocházejí z Univerzity pro příšerky.
Mike Wazovski mĕl už jako malý jasno. Po exkurzi v továrnĕ na strašení se rozhodl, že z nĕj bude slavná příšerka. Už bĕhem prvního semestru na univerzitĕ se začnou Mikeovy plány hroutit. Cestu mu totiž zkřížil James P. Sullivan, řečený Sulley, který je na strašení přirozený talent. Obĕma příšerkám se život na univerzitĕ i na koleji malinko vymkne kontrole a jejich soutĕživost je dovede až k vyhazovu z elitního univerzitního strašícího programu. Nejdřív se Mike a Sulley sice nesnášejí, ale pak se proti své vůli musí dát dohromady a společnĕ ostatním studentům i profesorům ukázat, co v nich je.
USA 2013, Monsters University

101 dalmatinů

27. července 2018 v 20:49 | dvě TeReziA...

101 dalmatinů

Krásný jednoduchý příbĕh Walta Disneye s kupou roztomilých pejsků a hlavnĕ dokonalou záporačkou vychrtlou zazobanou Cruellou.
Ten den, kdy to všechno začalo, nebyl ničím výjimečný. Starý mládenec Roger skládal přeslazenou písničku a starý mládenec dalmatin stál u okna a pozoroval psí slečny. A nejen psí! Hledal si totiž nevĕstu pro sebe i pro Rogera. Zanedlouho poté se Pongo seznámil s krásnou dalmatinkou Perditou a zamiloval se. Naštĕstí se do Anity, majitelky psí krasavice, zamiloval i jeho pán. Brzy slavili svatbu a Pongo už nikdy nemusí opustit Perditu. Jak se dalo čekat, narodila se Perditĕ po čase krásná štĕňátka, okolo kterých se točila celá rodina. Jejich vzájemné štĕstí ale překazila Anitina spolužačka Cruella, která je posedlá touhou po kožichu z jemných kůžiček štĕňátek dalmatinů. Přikáže svým přihlouplým nohsledům, aby unesli právĕ narozené flekaté drobečky Ponga a Perdity. Pongo povolává na pomoc ostatní psy...
USA 1961, One Hundred and One Dalmatians

Flubber

18. července 2018 v 8:41 | dvě TeReziA...

Flubber

Americký rodinný film Walta Disneye vypráví o jednom trochu potrhlém a zapomětlivém vědci.
Profesorovi Philipu Brainardovi pomáhá v domácnosti jeden z jeho četných vynálezů, živý létající robotek ženského pohlaví Weebo. Večer si má Philip brát Saru Reynoldsovou, prezidentku univerzity. Ve své roztržitosti už dvakrát na obřad zapomněl. Zamilovaná Weebo, která funguje také i jako elektronický záznamník, mu to záměrně nepřipomene, a tak Sara čeká u oltáře opět marně. Zájem o ni má Wilson Croft, Philipův kolega, který mu ukradl už několik vynálezů. Teď chce využít Sařina zklamání a chce mu přebrat nevěstu. Philip vynalezne zelenou hmotu, která ožije a má schopnost donekonečna zvyšovat vloženou energii a dá jí jméno Flubber. Díky tomuto vynálezu se potrhlému vědci podaří vyřešit finanční problémy univerzity, odrovnat soka v lásce a posléze i získat zpět zklamanou snoubenku.
USA 1997

Auta

17. července 2018 v 17:44 | dvě TeReziA...

Auta

Animovaný film Walta Disneye vypráví příbĕh začínajícího závodního auta Bleska McQueena, které jako nejmladší v historii vyhrálo závod o slavný Zlatý píst.
Namyšlený červený sporťák Blesk McQueen je nejmladším šampionem mezi závodními auty, je slavný, má spoustu fanoušků, ale nemá žádné kamarády. Myslí si, že nikoho nepotřebuje, a dĕlá, že slovo týmová práce nikdy neslyšel. Cestou na velkolepý šampionát Zlatý píst však zabloudí a dostane se do Kardanové Lhoty, kde je kvůli překročení povolené rychlosti odsouzen v rámci veřejnĕ prospĕšných prací k opravĕ místní silnice. Samolibý Blesk v zapadlém mĕstečku nejen pozná, co je kamarádství, ale také týmová práce a dokonce láska, když se zamiluje do advokátky Sally pod kapotou sličného Porsche.
Disney, USA 2006, Cars

Rebelka

7. července 2018 v 19:52 | dvě TeReziA...

Rebelka

Americká animovaná pohádka vypráví kouzelný příbĕh o princeznĕ Meridĕ, která je sice nespoutaná a divoká, ale i dost odvážná.
Se svéhlavou Meridou, která dává přednost lukostřelbĕ a jízdĕ na koni před tancem a vyšíváním, mají královští rodiče plné ruce práce. Rusovlasá princezna je odhodlána jít v životĕ svou vlastní cestou. Meridina matka lpí na tradicích a nutí svou dceru ke sňatku s jedním ze tří nabízených nápadníků. Merida se vzepře starým zvykům a rozhodne se situaci vyřešit pomocí kouzel a magie. Tajemná čarodĕjnice, kterou požádala o pomoc, její přání splní, bohužel ale po svém. Dívka tak musí využít všechny své schopnosti i pomoc mazaných a nezbedných bratrů trojčat, aby zlomila dĕsivou kletbu, dřív než bude příliš pozdĕ.
DISNEY, USA, 2012, Brave

Zachraňte pana Bankse

4. července 2018 v 19:40 | dvě TeReziA...

Zachraňte pana Bankse

Pravdivý příbĕh o původu jednoho z nejznámĕjších klasických Disneyho filmů vypráví, jak pan Disney (Tom Hanks) slíbil svým dcerám, že udĕlá film podle jejich oblíbené knížky.
Walt Disney dlouhodobĕ usiluje o filmová práva k románu Mary Poppins. Opakovanĕ žádá jeho svéráznou autorku P. L. Traversovou o setkání, ale ta hollywoodského velikána po celá léta úspĕšnĕ odmítá, stejnĕ jako udĕlit souhlas k právům na její milovanou postavu a knihu. Protože si ale uvĕdomuje, že prodejnost jejích knih klesá a budoucnost je nejistá, v roce 1961 se setkáním souhlasí. Osamĕlá, panovačná a náladová dáma stráví v Hollywoodu čtrnáct dní s autory muzikálu bratry Shermanovými a scenáristou Donem DaGradim při práci na scénáři. Prosadí si, že ve všem musí mít poslední slovo. Vzpomíná přitom na své dĕtství v roce 1906 v Austrálii a na milovaného, předčasnĕ zemřelého otce, který byl sice zábavným společníkem, ale také notorickým alkoholikem. Kultivovaný Walt Disney vychází paní Traversové ve všem maximálnĕ vstříc, ale až když pochopí její životní trauma a svĕří se jí s tím svým, získá vysnĕný souhlas.
Austr./USA/VB, 2013, Saving Mr. Banks

Petr Pan

1. července 2018 v 18:54 | dvě TeReziA...

Peter Pan

Peter Pan Walta Disneye vás zve do říše snů, dĕtských přání, fantazie, dobrodružství a kouzelné síly hvĕzdného prachu!
Ve starém domĕ uprostřed Londýna vypráví malá Wendy každou noc svým bratrům kouzelné pohádky o šermířských soubojích, úžasných dobrodružstvích a hrůzostrašném kapitánovi Hookovi. Dĕti se ale samy stanou hrdiny ještĕ daleko vĕtšího dobrodružství, když do jejich pokoje jedné noci vlétne Petr Pan a zavede je skrze rozzářenou noční oblohu až do kouzelné Zemĕ Nezemĕ. Wendy a její bratři se spolu s Petrem Panem a Ztracenými chlapci se přenesou do svĕta, ve kterém neplatí žádná pravidla dospĕlých. Bĕhem dobrodružných střetů svádĕjí vzdušné bitvy s nebezpečnými piráty, zákeřnými mořskými pannami, lidožravým krokodýlem a hrůzným kapitánem Hookem.
USA, 1953

Útěk na Horu čarodějnic

27. května 2018 v 12:59 | dvě TeReziA

Útěk na horu čarodějnic

Dobrodružný fantasy příbĕh vypráví, jak se dva sourozenci s nadliskými schopnostmi snaží dostat do nevadské pouštĕ na podivné místo, které je obestřeno nevysvĕtlitelnými jevy.
Na Horu čarodĕjnic míří dva teenageři, kteří nastoupili do vozu taxikáře z Las Vegas. V Las Vegas se právĕ koná setkání ufologů, na které zamířili tisíce nadšenců z celé zemĕ. Na shromáždĕní přijíždí i doktorka Alex Friedmanová, která je odbornicí na odhalování astrofyzikálních anomálíí. Zatímco Alex v mimozemšťany vĕří, taxikář Jack se k této otázce staví skepticky a lidi v mimozemských převlecích považuje za cvoky. Krátce poté se v Jackovĕ taxíku objeví dvĕ podivné dĕti, Sara a Seth, kteří si přejí odvézt na Horu čarodĕjnic do nevadské pouštĕ. Jack netuší, že obĕ dĕti mají tak trochu nadpřirozené schopnosti, ani to, že se za chvíli ocitne v samém epicentru divokého dobrodružství. Musí ochránit své pasažéry před všehoschopnými zabijáky a na místo dojet první. Jack s doktorkou pronikne do vládní laboratoře a zachrání dĕti před vládními lékařskými výzkumy. Mezitím útočí na laboratoř zabijáčtí mimozemšťané pocházející z planety obou dĕtí, kteří chtĕjí dobýt Zemi. V laboratořích je uschována kosmická loď, na které dĕti přiletĕly na Zemi. Saře a Sethovi se podaří opustit spolu s Jackem a doktorkou Zemi. V kosmické lodi je ale mimozemšťan, který chce ublížit Jackovi. Sourozenci pak ještĕ jednou přistanou na Zemi a rozloučí se s Jackem a doktorkou Alex. Na Zemi také zanechají pod ochranou zamilovaného páru psa Smeťáka, který je dobrodružnou cestou po Zemi provázel. Potom se dĕti vrátí na svoji planetu, aby jí vrátili život.
Race to Witch Mountain, Disney, USA, 2009

Bambi

31. března 2018 v 18:37 | dvě TeReziA...

Bambi


Námĕt pochází z dĕtské knihy, kterou napsal rakouský spisovatel Felix Salten pod původním názvem Bambi, Eine Lebensgeschichte aus dem Walde.
V samém srdci lesa žije malý Bambi, který dĕlá první nesmĕlé krůčky životem a poznává svĕt kolem sebe. Společnĕ se svými kamarády, roztomilým zajíčkem Dupíkem a ostýchavým skunkem Kvítkem, zažívá velká dobrodružství. Začátek zimy je pro Bambiho úžasný, poznává sníh a s Dupíkem si hrají na zamrzlém ledĕ. Také zjistí, že Kvítko je k neprobuzení. Jenže zima je krutá a jeleni začínají mít hlad. Bambiho matka se mu snaží pomoci s hledáním potravy. Je však při tom lovci zabita a Bambi zůstává sám. Jeho výchovy se ujímá otec. Na jaře následujícího roku je z Bambiho krásný mladý jelen. Opĕt se setkává se svými přáteli. Starý moudrý výr je všechny varuje před láskou, které by mohli podlehnout. Bambi s přáteli se tomu smĕjí, ale vzápĕtí se seznámí s krásnými zvířecími kamarádkami a zamilují se do nich. Bambi se opĕt setká s kamarádkou, laňkou Fili, z které vyrostla krásná jelení slečna. Jejich námluvy ale přeruší bojechtivý jelen Ronno a šířící se lesní požár.
DISNEY, USA 1942

Medvídek Pú

31. března 2018 v 18:23 | dvě TeReziA...

Medvídek Pú


Pohádkový animovaný příbĕh podle legendární dĕtské knihy A.A. Milnea o veselém medvídkovi a jeho kamarádech.
Ve Stokorcovém lese začíná den jako každý jiný. Pú se probouzí velice hladový a doma už nemá žádný med. Jde ho najít, ale jeho pouť posléze nabere zcela jiný smĕr. Musí podstoupit souboj se včelami a také narazí na zkormouceného Ijáčka, který ztratil ocas. Jdou společnĕ za moudrým panem Sovou, aby jim poradil. Ten jim řekne, že za nalezení ocasu musí především vypsat odmĕnu. Pú pak najde vzkaz od Kryštůfka Robina, který zní: "Odešel sem. Moc práce. Brzo zpĕt." Pan Sova celý vzkaz špatnĕ pochopí a tvrdí, že jejich přítele uneslo strašlivé stvoření. Pú a všichni jeho přátelé se ho vydávají hledat. Na konci náročného dne Pú najde Ijáčkův ocas a dostane za odmĕnu obří soudek svého milovaného medu.
DISNEY, Winnie the Pooh, USA, 2011

Lví král

30. března 2018 v 14:00 | dvě TeReziA...

Lví král


Animovaný film podle námĕtu Williama Shakespeara vychází z příbĕhu dánského prince Hamleta, ale tento se odehrává na africké savanĕ v říši zvířat, kde vládne ke spokojenosti všech král Mufasa, kterému se právĕ narodil syn Simba. Celé království s radostí vítá následníka trůnu, jen králův bratr je touto zprávou nemile překvapen. Chce se stát králem místo Mufasy a Simba je další překážkou.
Africké savanĕ vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právĕ se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenávidĕného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do zemĕ. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zranĕn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvĕdčit vydĕšeného Simbu, že je zodpovĕdný za otcovu smrt a mĕl by neodkladnĕ uprchnout! A tak se Scar konečnĕ dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím zemĕ jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvĕdčí, že by mĕl zachránit říši krále Mufasy.
The Lion King, USA, 1994

Hledá se Nemo

24. února 2018 v 20:35 | dvě TeReziA...

Hledá se Nemo


Marlin, starostlivý klaun očkatý, se vydává hledat svého syna, kterého ulovil potápĕč. Cestou ho provází rybka Dory, která ačkoli trpí výpadky pamĕti, je vtipná.
Nemo je obyčejný rybí kluk, který žije s otcem Marlinem. O maminku i sourozence přišel krátce po narození, když jejich příbytek v mořské sasance napadla dravá ryba. To je také důvod, proč ho Marlin až příliš úzkostlivĕ chrání před všemožnými nástrahami oceánu. Na rozdíl od syna není příliš nadšen skutečností, že je první školní den. Přesto Nema do školy odvede a předá zkušenému učiteli, rejnokovi Rayovi. Nemo se s novými kamarády bĕhem výuky zatoulá ke kraji útesu a po hádce s úzkostlivým otcem natruc podnikne riskantní plavbu k nedaleko kotvícímu člunu. Marlin se stane bezmocným svĕdkem toho, jak se jeho syna zmocní potápĕč, a přes svou bázlivost se rozhodne syna za každou cenu najít. Vydává se na neuvĕřitelnĕ dlouhou a dobrodružnou cestu, aby svého milovaného synka zachránil.
Disney, Finding Nemo, USA/Austrálie, 2003

Bolt: Pes pro každý případ

23. února 2018 v 8:44 | dvě TeReziA...

Bolt: Pes pro každý případ


Pro superpsa Bolta je každý den plný dobrodružství, nebezpečí a intrik.
Pes Bolt a dívka Penny jsou hvĕzdami nejsledovanĕjšího seriálu. Jednoho dne musí být natáčení zastaveno. Bolt se nešťastnou náhodou dostane místo do Hollywoodu do New York City, kde začne zažívat skutečné putování po skutečném svĕtĕ. Společnĕ s ním se na cestu za nejvĕtším dobrodružstvím v životĕ vydává kočka Micka a komický křeček Bivoj. Bolt objeví, že nepotřebuje žádné super-schopnosti k tomu, aby se stal hrdinou.
DISNEY, USA 2008, animovaný

Hodný dinosaurus

19. února 2018 v 20:06 | dvě TeReziA...

Hodný dinosaurus

Animovaný film "Hodný dinosaurus" si pohrává s otázkou: Co kdyby asteroid, který jednou provždy zmĕnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy nevyhynuli?
Malý dinosaurus Arlo na rozdíl od svých sourozenců Bucka a Libby, kteří jsou stateční a neohrožení, má neustále strach. Bojí se takřka všeho a za všech okolností. Aby otec malému strašpytlovi pomohl, dá mu jednoho dne úkol. Má pohlídat rodinnou sýpku, do které rodina dinosaurů před zimou shromažďuje zásoby kukuřice. Otec zjistil, že se do sýpky dostává nezvaný host a jejich zimní zásoby ujídá. Arlo je rozhodnut zlodĕje chytit, když se však zlodĕjíček, malý človíček, chytí do sítĕ, tak ho Arlo pustí na svobodu. Rozzlobený otec donutí Arla, aby se společnĕ s ním vydal zlodĕje vystopovat. Cestou je však přepadne velká bouře, při níž dojde k záplavĕ, ve které Arlův otec zahyne. Malý dinosaurus si jeho smrt vyčítá, a tak když jednoho dne opĕt v rodinné sýpce objeví malého zlodĕje, ve vzteku se za ním rozbĕhne. Přitom spadne do řeky a ta ho odnese. Arlo se probere z bezvĕdomí na neznámém místĕ. Na cestĕ k domovu, drsnou, ale překrásnou divočinou, se naučí čelit svému strachu a zjistí, že je schopen velkých činů.
DISNEY, The Good Dinosaur, USA, 2015

Popelka

4. února 2018 v 9:26 | dvě TeReziA...

Popelka

Animovaná pohádka vypráví příbĕh chudé dívky, která se přes noc stává princovou vyvolenou.
Krutá macecha zakáže Popelce jít na královský ples. Naštĕstí je tu hodná kmotřička víla, která svou kouzelnou hůlkou vyčaruje nejen nádherný kočár, ale také promĕní Popelčiny roztrhané šaty v překrásnou plesovou róbu. Na královském zámku je nejkrásnĕjší tanečnicí ze všech a vzápĕtí se zamiluje do prince. Když na hodinách odbije půlnoc, musí Popelka rychle spĕchat domů, protože kouzlo přestane účinkovat. Zůstane po ní jen jeden křišťálový střevíček...
DISNEY, Cinderella, animovaný film USA, 1950

Princ z Persie: Písky času

4. února 2018 v 8:49 | dvě TeReziA...

Princ z Persie: Písky času

V závodĕ o čas se chudý princ musí spojit s princeznou znepřátelené zemĕ, aby zachránili kouzelnou dýku, která svému majiteli dává moc ...
V dávných dobách vznikla říše zvaná Persie. Její král byl mocný i moudrý a v místech, která dobyla jeho vojska, vždy nastolil pořádek. Mĕl dva syny, v očích boha však nebyla jeho královská rodina úplná, proto adoptoval chudého sirotka Dastana, který se stal jeho třetím synem - bez nároku na korunu, protože nebyl vznešeného rodu. O mnoho let pozdĕji se všichni královi synové účastnili válečného tažení. Přes králův zákaz útočit na posvátné mĕsto Alamút princové dají na radu králova bratra a zahájí boj. Mĕsto je dobyto, princezna Tamina , strážkynĕ mĕsta, je uvĕznĕna a bratři získávají tajemnou dýku, která může svého majitele přenášet v čase. I když krále útok na posvátné mĕsto rozhnĕvá, nakonec se vydá do Alamútu, aby se syny a bratrem oslavil válečný triumf. Ještĕ téhož dne je otráven a vina padne na Dastana. Aby princ očistil své jméno a našel skutečného vraha, musí rychle uprchnout. Společnĕ s ním utíká i princezna Tamina...
DISNEY, Prince of Persia: The Sands of Time, fantasy film USA, 2010

Kniha džunglí

3. února 2018 v 19:04 | dvě TeReziA...

Kniha džunglí

Hrdinou je chlapec Mauglí, človĕčí mládĕ vychované v džungli vlčí smečkou.
Chlapce Mauglího, ztraceného v džungli, vychovala vlčí smečka. Když ale do džungle přichází strašlivý tygr Šírkán, posílají zvířata Mauglího v obavĕ o jeho bezpečnost zpĕt mezi lidi. Na cestĕ ho provází černý panter Baghíra, jeho přísný mentor, a veselý, dobrácký medvĕd Balú. Setkává se ale i se zvířaty, která to s ním dobře nemyslí, například s krajtou Ká nebo opičím králem Luisem. Dojde i na setkání s Šírkánem, malý Mauglí se mu statečnĕ postaví a hořící vĕtví ho zažene na útĕk. Mauglímu se zpátky mezi lidi vůbec nechce, je přesvĕdčen, že své přátele nemusí nikdy opustit - dokud nezahlédne krásnou dívenku, jak v řece nabírá vodu. Chce si ji prohlédnout a vůbec si neuvĕdomuje, že se vzdaluje svým kamarádům a následuje dívku až do vesnice. Baghíra ví, že se to muselo stát.
DISNEY, The Jungle Book, USA, 1967

Zloba - Královna černé magie

3. února 2018 v 18:46 | dvě TeReziA...

Zloba - Královna černé magie

Americký dark fantasy film na motivy animované filmové pohádky Šípková Růženka.
Byla dvĕ království, v jednom žili lidé se zlým králem, ve druhém víla Zlobilka a kouzelné bytosti. Jednoho dne chytili lesní strážci malého chlapce, který ukradl diamant. Jmenoval se Stefan. Zlobilka a Stefan v sobĕ brzy našli zalíbení, když jí bylo 16 let, dostala od Stefana políbení, o kterém si myslela, že je z pravé lásky. Jenže to nebyla pravda. Ambiciózní Stefan touží po moci a po bohatství. Jednoho dne ji zradí. Zlobilka se stává Zlobou a kolem hranic nechá narůst neproniknutelné trní. Stefan se ožení a narodí se mu dcera Aurora. Královna Zloba na ni uvalí krutou kletbu - v den svých šestnáctých narozenin se píchne do prstu a usne spánkem podobným smrti. Z nĕho ji může vysvobodit jen polibek z čisté lásky, o které je Zloba přesvĕdčena, že neexistuje. Jak princezna vyrůstá, ocitá se přímo v konfliktu mezi lesním královstvím, které miluje, a tím lidským, z nĕhož pochází. Zloba moc dobře ví, že právĕ dívka je klíčem ke smíru, a podniká nemilosrdné kroky, které mohou oba svĕty navždy zmĕnit.
DISNEY, USA, 2014

Aladín

30. prosince 2017 v 11:24 | dvě TeReziA

Aladin

Klasická arabská pohádka o Aladinovi a jeho kouzelné lampĕ.

Aladín je chudý chlapec z tržištĕ, jehož jediným majetkem i přítelem je jeho opička Abu. Dennĕ sní svůj sen o úniku z bezútĕšného života v bídĕ a o lásce krásné princezny Jasmíny. Osud se nakloní v jeho prospĕch, když jej chce zlý sultánův rádce Džafar využít k ziskání kouzelné lampy z jeskynĕ skryté uprostřed pouštĕ, Aladín se stane majitelem kouzelného koberce a lampy, jejíž dobrý džin mu může splnit tři přání. Aladín se s jeho pomocí skutečnĕ přiblíží k princeznĕ dosud neústupnĕ odmítající nápadníky a získá její lásku. Stále jej však trápí jeho prostý původ, který se jí zdráhá přiznat. A to jej ještĕ čeká souboj se zrádným Džafarem a jeho papouškem Jagem, zmocnivšími se na čas lampy, sultanátu i princezny.
Disney, animovaný, USA, 1992

Kráska a Zvíře

29. prosince 2017 v 12:32 | dvě TeReziA...

Kráska a zvíře

Klasická pohádka vypráví o chytré mladé krásce, kterou drží v zajetí na svém zámeckém sídle dĕsivý netvor.
Kdysi dávno žil princ, který mĕl vše, na co si vzpomnĕl. Možná i proto z nĕj vyrostl nevychovaný sobec. Ze staré žebračky, které odmítl poskytnout pomoc, se však vyklubala čarodĕjnice a za trest ho promĕnila v ohavné Zvíře. Ponechala mu však nadĕji. Pokud se do dne 21. narozenin zamiluje a sám bude z celého srdce milován, stane se opĕt človĕkem. Jinak zůstane netvorem navždy. O pár let pozdĕji zabloudí na zchátralý zámek starý vynálezce Maurice. Dobrácký svícen Svĕtlonoš ho pozve ke krbu a laskavá konvice Boubelka mu nabídne čaj. Potom se však objeví Zvíře a uvrhne starce do hladomorny. Ve vesnici na nĕj čeká jeho dcera Kráska, o niž se uchází samolibý místní krasavec Gaston. Dívka odmítne jeho nabídku k sňatku a místo toho se vypraví hledat otce. Jeho kůň, který se vrátil domů sám, ji zavede k zámku, kde se Kráska nabídne Zvířeti výmĕnou za propuštĕní otce. Začínají si zvykat jeden na druhého, tráví spolu stále více času, až se nakonec Zvíře do krásky zamiluje. Jenže když jí chce vyznat lásku, dívka zjistí, že je její otec nemocný. Zamilovaný netvor ji propustí, přestože se čas k jeho záchranĕ krátí a Kráska je možná poslední nadĕjí na zlomení kletby.
Disney, Beauty and The Beast, animovaný, USA 1991

Ledové království - Frozen

27. prosince 2017 v 20:53 | Dvě TeRezi A
Ledové královstí (anglicky Frozen) je inspirováno pohádkou od Hanse Christiana Andersena Sněhová královna.
Bylo jedno království a v něm král a královna měli dvě dcery. Mladší Annu a starší Elsu. Malá princezna Anna jedenkrát nemohla usnout a chtěla si hrát s Elsou. Elsa spolu s Annou si šly hrát a Elsa si zkoušela svou ledovou moc. Při hraní nešťasnou náhodou zranila Elsa Annu svou ledovou mocí. Elsa volala o pomoc, a tak přišli rodiče, a Annu vzali k trolům (takovým skřítkům). Ti Annu vyléčili, ale řekli, že Elsina moc je příliš velká, a kdyby Annu byla zasáhla do srdce, stalo by se něco zlého, stal by se z Anny led. Král schoval Elsu před Annou do jejího pokoje. Anna k tomu pokoji chodila, zpívala písničku, a moc si přála, aby Elsa vyšla ven. Když už byly sestry velké, odjeli rodiče na lodi, a při bouřce na moři zemřeli. Měla se konat Elsina korunovace a Anna se velice na sestru těšila, a taky doufala, že tam potká toho pravého. Anna šla ven na nádvoří, když byla u přístavu, narazila na Hanze. A spolu s Hanzem šli na Elsinu korunovaci. Anna chtěla po Else, aby jim požehnala, ale Elsa nechtěla, protože nevěděla, jestli Hanz Annu opravdu miluje. (Hanz byl pěkný ptáček.) Mnozí se totíž chtěli zmocnit království. Anna zatáhla Elsu za ruku a trošku ji stáhla rukavičku, a tak mohla Elsina ledová moc působit. Vévoda nařknul Elsu, aby se mohl dostat k moci. Elsa i s korunonou odešla, všechno bylo zamrzlé, i když bylo léto. Elsa šla do hor. V horách si vytvořila ledový zámek. Anna se rozhodla, že Elsu půjde hledat. Vydala se na cestu, musela si však koupit teplejší šaty. Přitom narazila na Kryštofa. Kryštof neměl dost peněz na mrkev a lano. Obchodník Kryštofa vyhodil z obchodu. Anna si koupila teplé šaty a Kryštofovi taky nakoupila. Kryštof měl soba, který se jmenoval Sven. Kryštof vzal Annu na sáně a jeli do hor za Elsou. Na cestě se objevili vlci, proto rychle ujížděli, a sáně se jim rozbily. Pak našli sněhuláka Olafa, který měl divný sen, a přidal se k Anně a Kryštofovi, aby uviděl léto. Konečně našli ledový zámek a v něm Elsu. Kryštof s Olafem a se Svenem museli zůstat venku. Anna šla za Elsou a řekla jí, aby přivolala zase léto. Elsa řekla, že to neumí, a že má Anna odejít. Omylem svou ledovou mocí bouchla Elsa Annu do srdce. Anna řekla, že neodejde, a vtom přišel Kryštof. Elsa se zeptala Anny, kdo to je, a znovu jim řekla, ať jdou pryč. Elsa uděla ledovou obludu maršmeloun. Oni pak běželi pryč. K ledovému zámku ale přišel Hanz a taky vévoda poslal své muže, aby Elsu zabili. Hanzovi se podařilo dát Elsu do vězení. Kryštof si všimnul, že Anna má bílé vlasy. Postupně se dozvěděli, že Annu bouchla Elsa do srdce, proto hledali Hanze, aby Annu vysvobodil. Když našli Hanze, Kryštof odešel, Anna šla za Hanzem, ale ten ji nepolíbil, ani ji nezachránil. Anna se pomalu měnila v led. Elsa utekla z vězení. Olaf mluvil s Annou a divil se, že ji Hanz nezachránil, a řekl Anně, že ji miluje Kryštof. Kryštof s Annou se pomalu setkali, ale Anna uviděla Elsu, a běžela za Elsou, aby ji zachránila před Hanzem. Hanz nezasáhl Elsu a z Anny se stal led. Elsa Annu objímala a plakala, a tak Annu zachránila. Elsa už teď věděla, jak zachrání celé království. Byla plná lásky a všechen led se proměnil v jednu vločku, a ta se rozpustila. Nakonec Elsa s Annou bruslí na ledě. The End

Zvonilka a tvor Netvor

12. listopadu 2017 v 10:20 | dvě tereziA

Zvonilka a tvor Netvor

V tomto strhujícím dobrodružství Zvonilky a jejích vílích kamarádek je hlavní hrdinkou víla Fauna, která svou láskou k nebezpečným zvířátkům způsobí nejeden malér.
Ve Hvĕzdné roklince panuje jako vždy přátelská atmosféra, víly i zvířátka si užívají krásného dne. Vzápĕtí však Zvonilčina kamarádka Fauna málem způsobí katastrofu, když přivede do vesničky zranĕného jestřába, úhlavního nepřítele všech víl. Fauna má velké srdce a je vždy odhodlaná pomoci tvorům v nesnázích. Vĕří, že nikdo nemůže soudit tvora podle vzhledu, proto se nebojí spřátelit s podivnou bytostí, která je podle prastarých legend známá jako tvor Netvor. Zatímco Zvonilka a její vílí kamarádky nevĕdí, co si mají o záhadném zvířeti myslet, strážci Hvĕzdné roklinky se rozhodnou tajemného tvora ulovit dřív, než přivolá na jejich společný domov zkázu. Fauna musí poslechnout své srdce a zariskovat, aby s pomocí svých vílích kamarádek záhadného tvora Netvora zachránila.
Disney, Legend of the NeverBeast, USA, 2014

Zvonilka a piráti

9. listopadu 2017 v 14:48 | dvě tereziA

Zvonilka a piráti

Animovaná pohádka vypráví o víle Zarinĕ, která je ohromena neuvĕřitelnými možnostmi modrého kouzelného prášku.
Ambiciózní a vychytralá víla Zarina se nechá unést čarovnými možnostmi kouzelného vílího prášku. Nedokáže totiž odolat touze s ním experimentovat. Když se jí jednoho dne pokus vymkne z rukou, je nucena opustit rodnou roklinku. Její zlomené srdíčko ji zavede na pirátskou loď apiráti z ní udĕlají kapitánku své lodi. Po roce se víla Zarina objeví v roklince, kde všechny uspí a ukradne modrý prach, který je potřebný pro výrobu zlatého vílího prášku. Zvonilka a její kamarádky se ale stačí schovat. Když Zarina odletí, víly ji pronásledují a zjistí, že se stala kapitánkou na lodi pirátů. Zvonilka a její kamarádky chtĕjí zachránit svou zbloudilou družku ze spárů pirátů a donést tolik vzácný modrý prach domů. Společnĕ pak zkříží meče s bandou pirátů pod vedením plavčíka Jamese, ze kterého se má záhy stát legendární Kapitán Hook.
Disney, USA, 2014

Mocný vládce Oz

4. listopadu 2017 v 18:05 | dvě tereziA

Mocný vládce Oz

Fantasy film podle knižní předlohy o zemi Oz Lymana Franka Bauma vypráví příbĕh Oscara Diggse, cirkusového kouzelníka s pochybnou morálkou, který je tornádem přenesen do Zemĕ Oz, kde se setká se třemi čarodĕjkami, Theodorou, Evanorou a Glindou. Oscar je považován za mocného čarodĕje, který se podle proroctví objeví, aby obnovil pořádek v zemi a zaručil klid a mír jejím obyvatelům. Oscar přitom musí vyřešit problémy s čarodĕjkami i sám se sebou.
Oscar "Oz" Diggs je charismatický, ale nepříliš úspĕšný cirkusový kouzelník. Při vystoupeních předvádí své iluzionistické triky, ale i šarm prohnaného a nemilosrdného svůdníka. Díky rozhořčené reakci manžela jedné z oklamaných žen se ocitá na útĕku v horkovzdušném balonu. Balón se ale ocitne ve víru rozbĕsnĕného tornáda a přenese Oscara do pohádkové zemĕ Oz. Díky přezdívce si ho obyvatelé kouzelné říše ztotožní s vyvoleným mužem, který má podle dávného proroctví jejich zemi zachránit před úklady zlé čarodĕjnice. Seznámí se s laskavou kouzelnicí Theodorou a dozvídá se, že zemi kdysi vládl její otec, kterého zahubila její proradná sestra Glinda. Se svou druhou sestrou Evanorou už dlouho čekají na čarodĕje, který zbaví zemi zlé čarodĕjnice i náletů jejích příšer. Neochotnému hrdinovi se na nebezpečnou výpravu nechce, když ale zjistí, že by se mohl stát králem a vlastníkem bájného zlatého pokladu, společnĕ se sluhou Finleym, létající opicí a osiřelou porcelánovou Panenkou se vydává na cestu.
Disney, USA, 2013

Strašpytlík

4. listopadu 2017 v 16:12 | dvě tereziA

Strašpytlík

Animovaný film vypráví klasickou pohádku o kuřeti, které si splete padající žalud s kouskem oblohy a způsobí velký zmatek.
Strašpytlík je malé, nešikovné kuřátko. Nikdo mu nevĕří, že vidĕl, jak spadl kousek oblohy, a je celému mĕstu pro smích. Ve skutečnosti to nebyl kus oblohy, ale předmĕt z dalekého vesmíru. A mimozemšťané si nyní pro chybĕjící kus lodĕ přiletĕli. Bĕhem návštĕvy na Zemi tu ale zapomenou malého mimozemšťánka se kterým se Strašpytlík seznámí.
Disney, USA, 2005

Past na rodiče

1. listopadu 2017 v 18:11 | dvě tereziA

Past na rodiče

Americká rodinná komedie na motivy příbĕhu Ericha Kästnera "Luisa a Lotka" o tom, jak dvĕ sestry, dvojčata, udĕlají vše pro to, aby daly své rozvedené rodiče zase dohromady, zvlášť, když zjistí, že tatínek má před svatbou.
Dĕj začíná romanticky na lodi, kde se seznámí mladý muž s mladou ženou a zamilují se do sebe. Jenomže toto byl jen úvod a vše pokračuje o 11 let a devĕt mĕsíců pozdĕji. V letním táboře Camp Walden se kurážná jedenáctiletá Hallie, která žije se svým otcem v severní Kalifornii, setká se stejnĕ starou elegantní Annie, žijící se svou matkou v Londýnĕ. Střetnou se v šermířském souboji, a když si po jeho skončení sundají přilby, zjistí, že jsou si k nerozeznání podobné. Zatímco byla úspĕšnĕjší Annie, Hallie zvítĕzí v partii pokeru. Přes vzájemnou nevraživost se dívky dají do řeči o svých rodičích a překvapivĕ zjistí, že jsou ve skutečnosti dvojčata. A když zjistí, že ani jeden z rodičů si po rozvodu nenašel nového partnera, řeknou si dívky, že dají otce a matku opĕt dohromady. A protože každá z nich by ráda poznala druhého z rodičů, rozhodnou se začít tím, že si při odjezdu z tábora vymĕní místo. Zatímco Hallie se vydává do Anglie, její sestra Annie se vydá za otcem do velkého domu s vinicí do severní Kalifornie. Obĕ dívky jsou se svými novĕ objevenými rodiči nadšené. Jenže zatímco se dojatá Hallie seznamuje s dĕdečkem, komorníkem Martinem a matkou, představí otec Annie, svou mladou snoubenku, nafoukanou vydavatelku Meredith, které jde zjevnĕ jen o Nickův majetek. Když Annie zjistí, že svatba se má konat dokonce už za čtrnáct dní, volá Hallie do Anglie.
USA, 1998, Disney, Parent Trap

Kouzelná romance

31. října 2017 v 19:45 | dvě tereziA

Kouzelná romance

Disney film o pohádkové princeznĕ z minulosti, kterou zlá královna přemístí do současnosti.
Pohádkovou princeznu vyláká zlá královna do pasti a kouzlem ji pošle do svĕta, kterému vládne beznadĕj. Vydĕšená princezna se ocitla v centru New Yourku, ale nepřestává vĕřit, že se tu objeví princ, dá jí polibek z opravdové lásky a budou žít šťastnĕ na vĕky vĕků.
USA, 2007

Goofy na výletě

18. srpna 2017 v 15:03 | dvě TeReziA

Goofy na výletě

Animovaná komedie vypráví příbĕh o jednom psím teenagerovi, kterého chce vzít jeho nešikovný otec na výlet zrovna v dobĕ, kdy chtĕl vyniknout před svými spolužáky.
Pes Max je právĕ v pubertĕ a kromĕ obvyklých potíží tohoto vĕku ho pronásledují noční můry o tom, že by se jednou mohl podobat svému otci. Max je v letech, kdy mu všechno "leze na nervy". Asi nejvíc mu vadí jeho horlivý táta Goofy se svými bláznivými nápady. Max chce být velký, všemi obdivovaný a líbí se mu spolužačka Roxana, která se o nĕj konečnĕ také začala zajímat. Zatímco se jeho spolužáci chystají na večírek ke Stacey, aby mohli v přímém přenosu sledovat koncert jejich idolu, rockového zpĕváka Megavolťáka, Goofy oznámí svému synovi, že pojedou tábořit k Jezeru osudu. Otec Goofy totiž usoudil, že by se jeho synek mohl lehce ocitnout na šikmé ploše, proto ho vezme na prázdninový výlet na ryby. Když se Maxovi nepodaří výlet otci rozmluvit, namluví spolužákům, že jedou do Los Angeles na rockový koncert. Dokonce přemaluje dĕdečkovu mapu tak, aby je zavedla do Los Angeles. Goofy sice zanedloho zjistí jak se vĕci mají, ale nic neřekne. Čeká až se Max sám přizná. Bĕhem nebezpečné cesty se Max s otcem konečnĕ sblíží.
Disney, USA, 1995

Velká šestka

2. srpna 2017 v 20:01 | dvě TeReziA

Velká šestka

Velká šestka, Big Hero 6, je animovaná komediálnĕ-dobrodružná pohádka plná překvapení a vyvedené animace, která vypráví o cenĕ přátelství, pomstě a odpuštĕní.
Hiro Hamada je malý génius, který střední školu dokončil ve třinácti letech. Studovat dál nechce a také se tak trochu nudí. Mrhá svým talentem a chodí se svými roboty na nelegální zápasy. Na správnou cestu ho nasmĕruje jeho starší bratr Tadashi studující s partou mladých vĕdců na mĕstském institutu. Bratr Hirovi poradí, aby tam šel studovat také. Hiro musí vytvořit nĕco originálního a speciálního, aby se na školu dostal. Po úspěšné prezentaci se stane nehoda, při které zahyne Tadashi. Hirovi se obrátí svĕt vzhůru nohama. Současnĕ ale získá nového kamaráda, medirobota jménem Baymax. Špičkového robota Baymaxe sestrojil Hirův starší bratr Tadashi. Tento robot je konstruován tak, aby se dokázal o lidi postarat. Na základě svého programu má totiž jenom jednu hlavní starost - pomáhat. Je to osobní automatický zdravotník. Když se ve mĕstĕ objeví záhadný muž s maskou, začne Hiro s partou pátrat po jeho pravé identitĕ i po tom, co se stalo s jeho vynálezem mikrobotů z přijímacích zkoušek. Záhadný muž s maskou jeho mikroboty totiž ovládá telepaticky pomocí mozkového vysílače. Tento maskovaný šílenec se snaží zabít nejen Hira, ale i jeho kamarády. Hiro brzy přijde na to, že muž v masce je profesor, kterého šel zachránit jeho bratr Tadashi. Hiro se na profesora moc zlobí a touží po pomstě. Ale také profesor všechno zlé dělá ze msty. Hirovi pomohou jeho přátelé, aby se vzpamatoval. Robot Baymax pak zjistil, že profesorova dcera možná stále ještě žije. Hiro ji zachrání, ale ztratí robota pečujícího o jeho zdraví, kterého vyrobil jeho bratr.
Disney, USA, 2014

Walt Disney - Zrození animátora

1. května 2017 v 12:03 | dvě TeReziA

Zrození animátora

Na i-vysílání dávají čtyřdílný americký cyklus "Walt Disney - od myšáka k Disneylandu".
1901 - 1935
Walt Disney se narodil v roce 1901 v Chicagu. Mĕl dost komplikovaný vztah s otcem.
Od dĕtství se u Walta projevoval výtvarný talent. V 1.svĕtové válce nastoupil na francouzské frontĕ jako reklamní kreslíř a karikaturista. Roku 1920 založil první studio kreslených filmů. Studio navzdory úspĕchu zkrachovalo.
Na pomoc přišel bratr Walta Disneye. Společnost Disney Brothers začala vzkvétat. Bratr Roy obstarávat finance a Walt realizoval své vize.
Animované filmy (např. Alenka v zemi kreseb) kombinovaly animaci a živé postavy. Vznikl králík Oswald, který se pozdĕji zmĕnil na známého myšáka, ale původnĕ se měl jmenovat Mortimer. Disneyova žena Lillian však navrhla jméno Mickey.

Malá mořská víla

18. února 2017 v 10:19 | dvě TeReziA

Malá mořská víla

Animovaná filmová pohádka Walta Disneye "Malá mořská víla" vznikla na motivy stejnojmenné klasické pohádky Hanse Christiana Andersena.
Dcera krále moří se jmenuje Ariel. Je jí šestnáct let a je zamilovaná do prince Erika, kterému zachránila život, když jeho loď ztroskotala v bouři. Protože vládce podmořské říše nemá pro náklonnost své dcery k lidem pochopení, musí se Ariel obrátit se žádostí o pomoc na zlou čarodĕjnici. Ta jí na tři dny přičaruje nohy pod podmínkou, že jí víla daruje svůj krásný hlas a ještĕ je tu jeden háček. Pokud princ dívku do tří dnů z lásky nepolíbí, stane se z ní opĕt mořská panna s ploutví a její duše navĕky propadne zlé čarodĕjnici. Bůhví jak by to dopadlo, kdyby Ariel nepomáhali její legrační přátelé - krab, racek a rybka.
USA, 1989

Šípková Růženka

16. února 2017 v 10:10 | dvě TeReziA

Šípková Růženka

O víkendu na TV Nova začali před časem dávat animované pohádky od Disneye:
Šípková Růženka
(Sleeping Beauty)
Králi Štefanovi a jeho ženĕ se po dlouhém čekání narodila dceruška, která dostala jméno Jitřenka. Sudičky Flóra a Fauna jí vĕnují krásu a zpĕv. Ale pak se objeví paní všeho zla Zloba, která se zlobí, že nebyla na tuto slavnost pozvána. Jitřence přisoudí, že se v den svých 16 narozenin píchne do prstu a zemře. Třetí dobrá sudička Počasíčko svým darem zlou sudbu zmírní. Dívka pouze usne, ale ze spánku ji dokáže probudit jen polibek daný z lásky. Princeznin otec král Štefan, na to reaguje tak, že nechá sebrat všechny kolovraty v celém království a dá je všechny spálit. Víly se rozhodnou zlému osudu předejít a vezmou si Jitřenku do opatrování. Jitřenka vyrůstá u nich v chaloupce v hlubokém lese pod jménem Šípková Růženka a nikdo o jejím pobytu nemá tušení. Víly tam žijí jako tři prosté venkovské ženy až do princezniných 16. narozenin. V ten den chystají pro princeznu velké překvapení. Chtĕjí jí darovat nové královské šaty a upéct velký narozeninový dort. Zloba je na svém hradĕ v Zakázaných horách velice rozzlobena, neboť po 16 let nemá vůbec žádné tušení, kde se princezna Jitřenka skrývá. Její pomocníci nedokážou její lesní úkryt odhalit. Proto vyšle svého přítele havrana na průzkum. Princezna Jitřenka se v lese kamarádí se zvířátky. Prozpĕvuje si při sbĕru lesních plodů a to náhodou zaslechne princ Filip, který tudy projíždí na svém koni Samsonovi. Kůň Samson se lekne a shodí Fílipa do vody. Ten si povĕsí svůj plášť i kloubouk na vĕtev, aby uschnul. Zde ho objeví lesní zvížátka, která začnou princeznĕ Jitřence předvádĕt jejího vysnĕného prince. Kůň Samson i princ Filip vidí, jak mu zvířátka odnášejí jeho vysoké jezdecké bot, klobouk a plášť. A to ho nakonec přivede k Jitřence. Oba však vůbec netuší, že Jitřenka je princezna a že jsou oba již od dĕtství zasnoubeni. Zpívají a tančí spolu na pasece. Oba se po chvilce do sebe zamilují. Víly se chvíli dohadují a nakounec použijí své kouzelné hůlky. Zvláštní barevný dým z komína zpozoruje havran, pomocník Zloby. Víly prozradí Šípkové Růžence její královský původ a obdarují ji i královskou korunkou. Nakonec smutnou princeznu odvádĕjí domů zpĕt na královský hrad. Jitřenka vůbec neví, že se zamilovala do prince Filipa, se kterým je zasnoubena, a proto je velice smutná. Princ Filip se kvůli neznámé venkovské dívce pohádá se svým královským otcem Hubertem a odjede ze Štefanova zámku na svém koni Samsonovi zpĕt do lesa. Zloba odláká smutnou princeznu Jitřenku do vysoké hradní vĕže, kde se nachází kolovrat, o který se Jitřenka píchne. Zde ji najdou spící dobré tři víly sudičky, které uspí celé království. Princ Filip jde na domluvenou schůzku se Šípkovou Růženkou, ale v chaloupce na nĕho již čeká Zloba, která ho zajme a nasilím ho odvede na svůj hrad, kde ho uvĕzní. Kouzelné víly prince Filipa na hradĕ v Zakázaných horách najdou a pomohou mu z hradu utéct, aby mohl vysvobodit polibkem Jitřenku. Dobrá víla Počasíčko ještĕ stihne zaklít zlého havrana. Zlý pták zkamení. Zloba zakleje celý hrad a ten zaroste trním. Princ si musí prosekat cestu a ještĕ nakonec musí bojovat se zlým drakem, ve kterého se Zloba promĕnila. Drak chrlí z tlamy oheň, ale víly sudičky princi Filipovi pomohou. Drak je zabit. Kletba nad královstvím mizí. Princ nalezne spící Jitřenku ve vĕži a probudí ji svým polibkem z lásky.
USA, 1959

Princ Kaspian

16. února 2017 v 10:05 | dvě TeReziA

Princ Kaspian

Na Novĕ jsme nedávno mohli shlédnout druhý díl Letopisů Narnie: Princ Kaspian.
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian
Sourozenci Petr, Zuzana, Edmund a Lucie jsou přivoláni z válkou sužované Anglie, aby pomohli vrátit svobodu obyvatelům Narnie a pomohli vrátit trůn princi Kaspiánovi z rodu Telmarínů. Právoplatný dĕdic trůnu bojuje se svým strýcem, samozvaným králem Mirazem, o moc. Je pronásledován jeho poskoky, kteří mu usilují o život. V nouzi princ Kaspian zatroubí na čarovný lesní roh a přivolá zpĕt ze školních lavic sourozence a dávné krále a královny Narnie. Zemĕ se totiž od doby, kdy ji dĕti opustily, radikálnĕ zmĕnila. Vládne tam zlý král Miraz před jehož zlobou se ukrývají bájná narnijská stvoření i mluvící zvířata. Mladé hrdiny čeká dlouhá a nelítostná bitva, ve které musí osvĕdčit nejen odvahu, ale i soudržnost.
USA 2008, režie Anrew Adamson

Lev, čarodějnice a skříň

16. února 2017 v 9:56 | dvě TeReziA

Lev, čarodějnice a skříň

Na TV Nova nedávno dávali Letopisy Narnie: Lev, čarodĕjnice a skříň,
The Chronicles of Narnia. The Lion, the Witch and the Wardrobe
Letopisy Narnie vypráví příbĕh sourozenců Lucky, Edmunda, Zuzany a Petra v dobĕ druhé svĕtové války, kterým se bĕhem hry na schovávanou ve venkovském sídle excentrického profesora podaří pomocí magické skřínĕ dostat do jiného svĕta. Narnie, v niž se ocitnou se ukáže být okouzlující a mírumilovnou zemí, obydlenou mluvícími zvířaty. Okouzlí nás kouzelní mluvící bobři, bájný fénix, skřítci, fauni, kentauři, jenorožci, minotauři a obři. Narnie je však díky prokletí zlé bílé čarodĕjnice Jadisy odsouzena k vĕčné zimĕ. Dĕti se pod vedením vznešeného a tajemného panovníka lva Aslana odhodlají mocné čarodĕjnici postavit. Musí její ledové kouzlo zlomit a tím navždy obnovit říši.
USA 2005, režie Anrew Adamson

Aladin a král zlodějů

31. ledna 2016 v 14:32 | Dvě TeRezi A
Další animovaná pohádka Walta Disneye je "Aladin a král zlodĕjů".
Aladin a Jasmína se mĕli brát, ale příšlo čtyřicet zlodĕjů, kteří hledali takové žezlo, které umí odpovĕdĕt na všechny otázky a mohlo by jim prozradit, kde je Midasova ruka, co všechno pozlatí. Aladin, Jasmína, papouch a opička i Džin se radili, proč zlodĕji chtĕjí to žezlo. Papoušek dal žezlu otázku a "žezlenka" (paní ze žezla) řekla, že ví, kde je ten poklad, a když se papouch ptal dál, řekla, že mohl mít jenom jednu otázku. Jasmína řekla, že by se mohli zeptat žezla, co bude v jejich budoucnosti, ale Aladin vĕdĕl, že si chce v budoucnosti vzít Jasmínu, a proto spíš chtĕl vĕdĕt nĕco o své minulosti, jestli žije jeho táta, zkrátka chtĕl vĕdĕt nĕco o nĕm. A žezlo mu umožnilo nakouknout do života jeho táty a "žezlenka" mu ještĕ řekla , jak svého tátu může najít. A bude-li následovat stopu čtyřiceti zlodĕjů, že tak svého tátu najisto najde. Aladin, opička a papouch tam kam řekla "žezlenka" letĕli na létajícím koberci, dostali se do velké kamenité hory, kde bylo uvnitř samé zlato. Aladin se snažil tátu zachránit, nevĕdĕl, že je králem zlodĕjů. Ti zlodĕji chtĕli Aladina zabít, ale Aladin vyhrál nad nepřítelem svého táty. Chvíli na tom místĕ se svým tátou zůstal a potom ho přesvĕdčil, aby s ním letĕl na létajícím koberci, ale táta, že pojede na koni. Aladin jel taky na koni a létající koberec letĕl s papouchem a s opičkou za Jasmínou a jejím tátou. Tak dojeli Aladin se svým tátou až k Jasmínĕ. Totiž jak tam všichni přijeli, byl tam ten Džin, který proti loupežníkům připravil spoustu opatření a nedopatřením je spustil, když mu papouch řekl, že je tam král zlodĕjů, protože Džin taky netušil, že král zlodĕjů je Aladinův táta. Užuž se pomalu schylovalo ke svatbĕ, ale ten Aladinův táta ukradl to žezlo. Proto ho sloužící Jasmínina táty chytili a zavřeli, Aladin byl ze svého táty dost zklamaný, ale nakonec se Aladin rozhodl, že ho propustí na svobodu. Potom loupežníci a Aladinův táta odjeli i se žezlem pryč. Žezlo jim ukázalo cestu k Midasovĕ ruce. A nastal mezi loupežníky poprask, pak je ale nĕjak sjednotil tátův nepřítel. Aladin už tátu nechtĕl zachraňovat, ale Jasmína ho přece jen přesvĕdčila, a tak tam zas letĕli na tom létajícím koberci. Nakonec Aladin opĕt svého tátu zachránil, potom ten jeho táta tu Midasovu ruku zahodil a nakonec se přece jen už konečnĕ Aladin s krásnou Jasmínou vzali. The End
USA, 1996

Na vlásku

30. prosince 2015 v 19:51 | Dvě TeRezi A
O Vánocích jsme viděli pohádku Na vlásku a moc se nám líbila. Je inspirována klasickou pohádkou bratří Grimmů.

Čarodějnice věděla, kde je čarodějný kvítek. Chodila mu zpívat, a tak omládla, protože kvítek byl kouzelný, a uměl nemocné uzdravovat, staré omlazovat a mrtvé oživovat. Na hradě žil král s královnou a královna jednoho dne onemocněla. Král poslal stráže, aby našly kouzelný květ, a královně ho přinesly. Stráže květ našly, protože čarodějnice ho zapomněla skrýt, a přinesly ho královně, která ho vypila, a potom se jí narodila dceruška, a ta měla ty samé schopnosti jako ten kouzelný květ. Čarodějnice to věděla, že královna květ vypila, a tak zkusila děťátku zazpívat. Vlasy holčičce začaly zářit a čarodějnice holčičku ukradla. Odnesla si ji do věže. Předstírala, že je její matka a Locika ji spouštěla z věže vlasy, když přišla čarodějnice z města. Čarodějnice naučila princeznu písničku, kterou zpívala květině. Locika písničku čarodějnici zpívala, čarodějnice ji přitom česala vlasy, vlasy zářily a čarodějnice mládla. Každý rok v den narození Lociky král s královnou vypouštěli lampiony, a věřili, že se jejich dceruška vrátí. Locika nevěděla, co to je, a moc si přála, to vidět zblízka. Jednoho dne se stalo, že tudy utíkal Evžen. Vyšplhal se do věže, protože se tam chtěl schovat. Čarodějnice byla zrovna ve městě. Nakonec Locika odešla s Evženem, aby viděla vysněné lampiony. Čaroděnice se neustále snažila, aby se k ní Locika vrátila, a nepoznala, že je z královské rodiny. Postupně se Locika dozvídala pravdu. Čarodějnice to nakonec nastrojila tak, že si Locika myslela, že ji Evžen opustil, a že ji nemá rád. Locika se vrátila do věže. Když byla zavřená ve svém pokoji, rozpomínala se, kdo vlastně je, a že čarodějnice není její matka. Evžen se vrátil ke věži. Locika mu spustila vlasy. Evžena chtěla čarodějnice zabít, Locika ho chtěla zachránit, ale Evžen ji vlasy ustřihl střepem. Vtom měla Locika hnědé vlasy, které už neměly čarovnou moc. Evžen i čarodějnice umírají. Ale nakonec Evžen díky slzám Lociky a zlatému slunci ožívá. Locika s Evženem se vrací domů ke své rodině. The End (vyprávěla Terezka)

Terezka namalovala na počítači obrázek z pohádky Na vlásku (Evžena a Lociku)

Ještě jednou Disney

27. srpna 2015 v 21:09 | Dvě TeRezi

Dnes jsme si něco málo přečetly o panu Disneovi, že neměl vůbec lehké dětství. Jak pořád kreslil, dělal karikatury do školních novin. Když dospěl, chtěl být ilustrátorem v novinách nebo hercem. Spolu s bratrem vybudovali animační studio. Nebylo to jednoduché, ale nakonec bratři Disneyové měli úspěch.
Za čtení mohla Terezka hrát hry od Disney http://hry.disney.cz/. Hra "Toč se a uklízej" s Mickey Mousem je hezká, "Kouzelné písničky" s Šípkovou Růženkou very good.Mrkající

A zase jeden Terezčin obrázek - princezna Locika s Eugenem.

Máme rády pohádky od Disney

26. srpna 2015 v 20:15 | Dvě TeRezi

Líbí se nám Disneyovské pohádky, zvláště některé Disneyovské postavičky. Hlavně máme rády klasickou Sněhurku a její zvířátka, princ je taky dost povedený. Terezka má ráda Bambiho a Dupíka. Mickey Mouse taky není špatný. Nejvíc se Terezce líbí nejnovější pohádly, kde vystupují Locika, Elsa, Anna, Rebelka a Fin,Jack a Kryštof. Postavičky Terezka kreslí, jak na papír, tak v počítači pomocí programu Inkscape. Rozpačitý
Na obrázku je Elsa a Jack. Jsou spolu v Ledovém zámku.

 
 

Reklama