Filmové pohádky

Sněhurka

25. listopadu 2018 v 14:25 | dvě TeReziA...

Sněhurka

Pohádka podle bratří Grimmů vypráví o jedné skromné dívce, která je v celé zemi nejkrásnější a to nejde pod nos její maceše. Zuřící královna se rozhodne půvabné princezny zbavit.
Byla jednou jedna královna, a ta si nic nepřála víc než děťátko. Když se jí však narodila krásná holčička, dlouho si štěstí neužívala. Po její smrti princezničku, která dostala jméno Sněhurka, vychovával král s chůvami, jenž se jednoho dne rozhodl znovu oženit. Nová královna byla nejen krásná, ale také krutá, marnivá a pyšná na svou krásu. Každý den se nechala ujišťovat kouzelným zrcadlem, že právě ona je ta nejkrásnější. Jenže když se ho zeptala po příjezdu na královský hrad, dostalo se jí odpovědi, že je sice krásná, ale v zemi zdejší je mnohem krásnější Sněhurka. S tím se zuřící královna odmítla smířit a přikázala myslivci, aby princezničku odvedl do lesa a zabil. Muž se však nad dívkou slituje, nechá ji uprchnout a Sněhurka najde po dlouhém bloudění úkryt u sedmi trpaslíků, kteří ji přátelsky přijmou a postarají se o ni. Královna pomocí kouzelného zrcadla brzy zjistí, že Sněhurka žije, a rozhodne se ji zničit sama. V přestrojení se vydá na cestu, a přestože trpaslíci Sněhurku střeží, napotřetí se jí podaří dívky pomocí otráveného jablka zbavit. Naštěstí je tu krásný princ, který už dlouho princeznu miluje, a jehož láska dokáže být silnější než smrt...
Německo 2009, Schneewittchen

Démantový déšť

25. listopadu 2018 v 12:22 | dvě TeReziA...

Démantový déšť

Romantická pohádka podle německého spisovatele Theodora Storma o malém Kristiánovi a dívence Elke, kteří bojují s mocným pánem ohně.
Dvě malé dětí, Kristián a Elke, dokázaly díky své statečnosti a upřímnosti překonat pána ohně, zlého Iria a osvobodit Dešťovou vílu, a zachránily tak celou Zemi před suchem a žízní.
Filmovou pohádku natočila v roce 1990 paní režisérka Věra Jordánová podle scénáře Anny Juráskové.

Poslední slovo

24. listopadu 2018 v 16:24 | dvě TeReziA...

Poslední slovo

Pohádka podle H. Ch. Andersena vypráví o tom, jak se napravila jedna rozmazlená a domýšlivá princezna.
Princezna Karin je pěkně domýšlivá. Spolkla všechnu moudrost a svými radami své okolí pěkně trápí. Představte si, že chce zalévat tulipány modrým inkoustem, aby květy byly modře zbarvené. Nebo nařídí zahradníkovi, aby spadané listí pěkně nalepil zpátky na stromy, protože nemá ráda podzim. Jednoho dne se Karin rozhodne, že se bude vdávat. Má ale podmínku - nápadníka si vybere v slovním souboji. A ten, kdo bude mít poslední slovo, stane se jejím manželem. V podhradí žije mladík Jens se svým otcem a dvěma bratry, kteří se právě vrátili ze studií. Pochopitelně po princeznině vyhlášení se oba bratři chystají na zámek. Jenže neuspějí. Zato Jens, ten má vtipu i rozumu na rozdávání…
Filmovou pohádku natočil v roce 1995 pan režisér Zdeněk Zelenka podle scénáře Jarmily Turnovské.

Pane králi, jdeme z dáli

24. listopadu 2018 v 15:11 | dvě TeReziA...

Pane králi, jdeme z dáli


Veselá pohádka o třech princeznách, které hledaly bohaté ženichy.
Pan král má velké starosti - jeho království zrovna bohatstvím neoplývá a navíc má tři dcery na vdávání. A tak hodlá oba problémy vyřešit najednou. Dcery si musí najít bohaté ženichy. Co na tom, že Liběnka se zakoukala do ševce, Růženku miluje zahradník a Miládka zase tráví čas s milým kuchařem. Princezny jdou tedy do světa a při tom hledání jim pomůže kouzelný dědeček a jeho dary.
Filmovou pohádku natočila v roce 1989 paní režisérka Jiřina Pokorná-Makoszová podle scénáře Jaroslavy Kopecké.

Jablíčko se dokoulelo

24. listopadu 2018 v 12:42 | dvě TeReziA...

Jablíčko se dokoulelo

Naše oblíbená pohádka pro pamětníky z cyklu "Bylo, Nebylo" podle předlohy "Císařská vojna se Sultánem a jiné pohádky na motivy lidových písní" Václava Čtvrtka vypráví o tom, jak se princezna Ančička přece jen provdala podle své chuti za svého sadaře.
Potrhlý král stále čeká, až mu na jablůňce vyroste zlaté jablíčko. Královské nápady bývají někdy všelijaké. Krále z této pohádky ale nezajímá nic jiného než vzácné zlaté jablíčko, které ne a ne se urodit. Král dal zavřít do věže sadaře Jeníka, protože neuhlídal jeho potencionální zlaté jablíčko. Král ale netušil, že zrovna sadař Jeník se moc líbí princezně Ančičce. "Koulelo se koulelo červený jablíčko, komu ty se dostaneš..." Princezna je nešťastná, ale je tu ještě babka Grešlička a ta jistě udělalá v království pořádek.
Filmovou pohádku natočil v roce 1977 pan režisér Jiří Adamec podle scénáře Anny Juráskové.

O perlové panně

30. října 2018 v 11:30 | dvě TeReziA...

O perlové panně

Velká výpravná pohádka o záhadné krásce z obrazu.
"Od hradu k hradu prochází jen s písní a z dávných časů obrazy si vysní…" ¨
Dívčí hlas se nese pod klenbami hradu Kudla a neslyší jej nikdo, jen starý rytíř se smutnýma, laskavýma očima - Kornelius. Celé dny vysedává před obrazem černovlasé mladičké krásky, o níž pověst říká, že když zapláče, kutálejí se jí po tváři pravé perly. Však i do rámu obrazu tajemné Perlové panny je zasazená veliká perla. Kornelius žije jenom pro svůj sen. A tato touha jej nakonec vyžene z hradu do světa poté, co mu černý rytíř Cyprián ukradne milovaný obraz. Do Perlové panny se ale zamiluje i komediantský mládenec Vendelín. Kdo najde krásnou pannu a komu se nakonec zaslíbí?
Filmovou pohádku natočil v roce 1996 pan režisér Vladimír Drha podle scénáře Pavla Šruta.

Vojtík a duchové

30. října 2018 v 11:30 | dvě TeReziA...

Vojtík a duchové

Strašidla jsou vysvobozena, ale v podobĕ duchů dál straší na hradĕ Cypriána z Višnĕ. Je tu i rozpustilý synek mladého rytíře a půvabné Veroniky. Volné pokračování pohádky Cyprián a bezhlavý prapradĕdeček.
Cyprián se oženil s Veronikou a hradní strašidla jsou osvobozena. Své lidské přátele však neopouštĕjí - jsou tu s nimi nadále v podobĕ duchů. Jejich syn Vojtík si celé dny hraje s duchem Cecilkou a dokonce kvůli své kamarádce opouští svĕt lidí. Jestlipak se vrátí zpĕt? Podaří se mu uchránit opuštĕný hrad před zlodĕji?
Filmovou pohádku natočila v roce 1997 paní režisérka Vlasta Janečková scénáře Kvĕty Kuršové.

O princi, který měl smůlu

30. října 2018 v 11:03 | dvě TeReziA...

O princi, který měl smůlu

Humorná pohádka o tom, jak se zbavit protivného trpaslíka.
Princ Leopold vinou špatné výchovy královských rodičů není samostatný. Vymýšlí si tisíce výmluv, ať má udělat cokoliv. S oblibou tvrdí, že má smůlu, a že kdyby měl trpaslíka, i ten mu vyroste. Bílá paní z obrazu chce pomoci služebné Lidce, která má prince ráda. A tak mu přičaruje skutečného trpaslíka, který Leopoldovi "znepříjemňuje" život. Pomůže princova láska k tomu, aby dospěl a trpaslíka i výmluv se zbavil?
Filmovou pohádku natočil v roce 1989 pan režisér Obdržálek.

Cyprián a bezhlavý prapradědeček

29. října 2018 v 16:07 | dvě TeReziA...

Cyprián a bezhlavý prapradědeček

Veselá pohádka o rozpustilých strašidlech.
Mladý rytíř Cyprián z Višně už má dávno čas na ženění, ale přesto o svatbě nechce ani slyšet. Kuchařce Kunhutě však jeho budoucnost leží na srdci, a tak zve na hrad jednu nevěstu za druhou. Jenže Cypriánovi pomáhají věrná strašidla - bezhlavý rytíř, zlobivá Cecilka a Bílá paní, která ho ochotně zbavují všech vdavekchtivých dívek. Chtějí mít totiž svého rytíře jen pro sebe, a tak každou nevěstu vyděsí k smrti. Stejně tak se chovají i ke Kunhutině neteři Veronice, ale k jejich údivu se na ně tentokrát Cyprián rozhněvá…
Filmovou pohádku natočila v roce 1997 paní režisérka Vlasta Janečková podle scénáře Květy Kuršové.

O bílém jadýrku

29. října 2018 v 13:09 | dvě TeReziA...

O bílém jadýrku

Pohádka o hádankách bílé víly, čarovném ořechu a pravdě, která vyšla najevo.
Marek je ztracený a znovunalezený syn zámecké paní. Ta se po jeho zmizení ujala výchovy Tomáše, syna komořího. Když se Marek vrátil ke své matce, vypadalo to, že oba mladíci budou žít svorně a bez zášti. Tomáš se zamiloval do princezny Johanky, která byla němá, vyléčit ji mohlo pouze kouzelné jadýrko. A tak se pro ně Marek vydal a zodpověděl i tři otázky kouzelné víly, aby nevlastnímu bratrovi pomohl. Žárlivému Tomášovi ovšem jeho pomoc nebyla po chuti a už to vypadalo, že za dobrý skutek bude Marek potrestán. Nakonec ale přece jen všechno dobře dopadlo, jak už to bývá alespoň v pohádkách.
Filmovou pohádku natočila v roce 1983 paní režisérka Věra Jordánová podle scénáře Mileny Medové.

O Janovi a jeho podivuhodném příteli

28. října 2018 v 18:52 | dvě TeReziA...

O Janovi a podivuhodném příteli

Velká výpravná pohádka podle pohádky H. Ch. Andersena o tom, jak si mládenec poradil s nástrahami kouzelníka Magnuse a vysvobodil princeznu Agnes ze zajetí.
Po smrti otce vyžene Jana z domova bohatý kupec. Nezbývá mu tedy nic jiného, než se vydat do světa. Na své trnité cestě potkává muže, kteří jedou do královského města získat ruku princezny Agnes. Všichni však skončí jako zkamenělé sochy. Když v noci Jana přepadnou lapkové, objeví se tajemný muž a Jana pomocí kouzelné hole zachrání. Kouzelná hůl a tajemný přítel mu pak pomohou překonat mnoho překážek, které jim připraví kouzelník Magnus. Ten má totiž ve své moci princeznu Agnes a na svědomí má i její nápadníky. Na Janovi pak je, aby princeznu i nápadníky vysvobodil a pohádka mohla skončit svatbou…
Filmovou pohádku natočil v roce 1990 pan režisér Ludvík Ráža a spolu s ním na scénáři spolupracoval M Schulz.

Brémští muzikanti

28. října 2018 v 15:17 | dvě TeReziA...

Brémští muzikanti

Vtipná a roztomilá pohádka podle bratří Grimmů vypráví klasický příběh o tom, jak si stárnoucí zvířátka zachránila život a pomohla ke štěstí nejen sobě, ale i zamilované Lisse a Johanovi.
Všude bude lepší život než smrt na statku, řeknou si stárnoucí zvířátka sedláka George, když zlá selka Marta usoudí, že oslovi ubývá sil a už neutáhne co dřív, pes ztrácí čich, kočka už nedokáže chytat myši a i starý kohout už je k ničemu. Bude lepší použít je do salámu a do polévky, než je zbytečně živit. Utečou a vydají se do Brém, aby se zkusila živit jako muzikanti. Brzy se ukáže, že nejsou jediní. Lissa miluje Johanna a Johann miluje Lissu, jenže Lissa je dcerou George, zatímco Johann je pouhý čeledín. Navíc jí macecha vyhlédla za ženicha bohatého souseda Hanse Sittlera a je odhodlaná lásku mladých lidí překazit za každou cenu. Když se jí podaří Johanna ze statku vyhnat, nezbývá Lisse než utéci. I ona doufá, že jinde bude lépe, a vydá se za Johannem do Brém. Cestou potká zvířátka, a když společně hledají nocleh, dostanou se k domu obývanému loupežnickou bandou. Pro zvířátka je to ideální příležitost vyzkoušet si muzikantské vlohy, dřív než dorazí do Brém. A dosáhnou přesvědčivého úspěchu. Lupiči v hrůze uprchnou. Uvnitř pak zvířátka objeví truhlu s naloupeným pokladem, kterou darují Lisse a Johannovi. Pomohou jim ke štěstí a sobě k novému domovu.
Německo 2009, Die Bremer Stadtmusikanten

OČLaskonce - Princ Hněvsa 1/4

27. října 2018 v 15:09 | dvě TeReziA...

O čarovné Laskonce

Princ Hněvsa (1/4)

Čarodějka Laskonka, kouzelné brýle a neustále rozhněvaný princ.
Laskonka je navzdory svému jménu pěkně zlomyslná čarodějka. V království, kde se usadila, podstrojuje coby kuchařka princi Hněvsovi pamlsky. Jenže to nejsou dobroty, ona do nich přimíchává zlé kouzlo a princ je po nich stále popudlivější a zlostně se utrhuje na své okolí. Vyléčí Hněvsu tři doktoři, nebo dojde sám k poznání, že se musí změnit, protože psí hlava nebo oslí uši málokomu sluší.
Filmovou pohádku natočila v roce 1989 paní režisérka Jiřina Makoszová-Pokorná podle scénáře Víta Špaňhela.

Meluzína

30. září 2018 v 14:35 | dvě TeReziA...

Meluzína

O tom, jak Vojtěch obstál v těžké zkoušce.
Vojtěch už má dávno léta na ženění, ale žádné děvče ze vsi se mu nelíbí. Učarovala mu sestra krále větru, kterou si přivedl do chalupy. Musel jí slíbit, že jednou v roce jí dá naprostou volnost a nebude se vyptávat, kde byla. Kdyby ale porušil slib, Meluzínku už nikdy nespatří. Vojta ale selže, Meluzínku tajně sleduje a uvidí, jak se loučí se svými druhy s podzimem. Protože porušil slib, dívka opravdu zmizí. Vojta se vydává svou ztracenou lásku hledat…
Filmovou pohádku natočila v roce 1980 paní režisérka Svatava Simonová podle scénáře Evy Košlerové.

O hloupé havířce

30. září 2018 v 14:19 | dvě TeReziA...

O hloupé havířce

Veselá pohádka vznikla podle předlohy Jana Drdy a vypráví o jedné lidské vlastnosti, která je věčná.
Úsměvná pohádka vypráví příběh důvěřivé rozumem málo obdařené Barbory, která uvěří všemu, co jí kdo namluví. Svým jednáním tak připravuje svému trpělivému muži nezáviděníhodné chvíle. Nakonec se havíř rozzlobí natolik, že se rozhodne vypravit se do světa, aby si tam ověřil, jestli existuje někdo hloupější, než je jeho vlastní žena. Pokud ano, ke své ženě se vrátí…
Filmovou pohádku napsala a natočila v roce 1990 paní režisérka Vlasta Janečková.

O myrtové panně

30. září 2018 v 13:15 | dvě TeReziA...

O myrtové panně

Pohádka o lásce prince z Porcelánie k tajemné dívce.
Princ kouzelné země Porcelánie chtěl vystavět svůj palác a celou zemi z porcelánu, aby křehkost okolí přiváděla lidi k ohleduplnosti a jemnosti i v jejich myšlení a konání. Devět panen marně čekalo, kterou z nich si vyvolí za nevěstu. Princ však doposud nepoznal, co je to láska. Až potkal myrtovou pannu. Dívku, která se zrodila z keře…
Filmovou pohádku natočila v roce 1992 paní režisérka Svatava Simonová podle scénáře Petra Janiše.

O velkém nosu

30. září 2018 v 13:06 | dvě TeReziA...

O velkém nosu

Pohádka podle Františka Hrubína vypráví o lásce. Stačí se zamilovat a tatam je pýcha a domýšlivost.
Na královských dvorech panují různé zvyklosti. V tom našem království připisovali ohromnou důležitost velkému nosu. Když se totiž "urodil" zrovna na princově obličeji, rozhodla se celá královská rodina považovat velký nos za znak krásy a vznešenosti. A pak se chtěl princ ženit a paní královna vybírala adeptky mezi nejnosatějšími princeznami. Princ se však zamiloval zrovna do té, co měla nosík docela malý. V této pohádce podle Františka Hrubína ale nejde zdaleka jen o krásu, na frak tu dostane princova domýšlivost a potrestána za své kousky bude i mladá čarodějka, která se chtěla stát princovou ženou.
Filmovou pohádku natočila v roce 1983 paní režisérka Vlasta Janečková podle scénáře Heleny Sýkorové.

Stín

30. září 2018 v 12:52 | dvě TeReziA...

Stín

Romantická pohádka podle H. Ch. Andersena o básníkovi, kterého zradil jeho vlastní stín.
Mladičký básník Frederik se svěří svému vlastnímu Stínu se svojí láskou k princezně Klaudii. Vždyť kdo by mohl být věrnějším a mlčenlivějším přítelem? Frederik Stínu bezmezně důvěřuje, a proto jej jednoho dne požádá, aby místo něj navštívil zámek a podíval se, jak se princezně daří. Stínu se však Klaudie zalíbí a od té chvíle je posedlý myšlenkou vzít básníkovi vše. Má už jeho hlas, ukradl mu verše a dokonce i podobu a nakonec jej chce připravit i o milovanou dívku. A málem se mu to podaří! Pohádka podle H. Ch. Andersena končí naštěstí dobře, s pomocí princezny pravda vyjde najevo a básník se s ní může oženit.
Filmovou pohádku natočil v roce 1999 pan režisér Ludvík Ráža podle scénáře Anny Juráskové.

Kosmáček

30. září 2018 v 12:01 | dvě TeReziA...

Kosmáček

Pohádka podle bratří Grimmů připomíná naši Princeznu se zlatou hvězdou na čele. Tady má ale princezna šaty schované v oříšku jako Popelka a tři zlaté předměty, kterými po sobě nechává stopu - s oblibou to hází princi do polévky (existuje totiž souvislost mezi prstenem, kolovrátkem a jakýmsi navinovátkem - hašplí). Princezna však není žádná naše Krasomila, prchá před vlastním otcem, kterého najednou posedne myšlenka, že si jí "vezme". Bohužel v novém království se však princezna zakouká do prince, který se k ní chová, jak k onuci - nadává ji, mlátí ji, hází po ní boty.
Král Tobalt přísahal po smrti své choti, že už se znovu neožení, leda že by našel ženu stejně krásnou, jako byla jeho zemřelá manželka. A pak padl jeho zrak na dceru Lotte, která, jako by matce z oka vypadla. Rozhodl se s ní oženit. Lotte si však kladla podmínky. Otec jí musí dát troje šaty - jedny zlaté jako Slunce, druhé stříbrné jako Měsíc a třetí, které se budou třpytit jako hvězdná noční obloha. A k tomu kožíšek sešitý z tisíce kůží. Každé zvíře v království na něj musí přispět. Když král Lottě všechna přání splnil, schovala šaty do vlašského ořechu, načernila si tváře popelem, oblékla kožíšek a zmizela z paláce. Ráno ji v lese objevil sousední král Jakob se svou družinou. Představila se mu jako opuštěný sirotek. Protože byl král laskavý, vzal špinavou dívku s sebou do paláce, kde našla útočiště v kuchyni. Všichni od krále Jakoba očekávali, že se brzy ožení. Proto uspořádal několikadenní ples. Když na něj Lotte přišla ve svých krásných šatech, král se ihned zamiloval. Ona mu stále unikala. Přes den mu však do polévek házela různé předměty, až král pochopil, že svou lásku nalezne v kuchyni svého paláce.
Allerleirauh, Německo, 2012

O stříbrném a zlatém vajíčku

30. září 2018 v 10:58 | dvě TeReziA...

O stříbrném a zlatém vajíčku

Pohádka vypráví o dvou dcerách krále ptáků, které si vybraly lidské ženichy.
Dcery krále ptáků zatoužily žít mezi lidmi, opustily rodný pohádkový les v podobě stříbrného a zlatého vajíčka. Jedno najde v myslivně Štěpán, druhé kníže na zámku. Když se z vajíček vyklubou krásné dívky, zdá se, že oba páry budou spolu šťastně a spokojeně žít. Jenže každá z dcer je jiná, Aranka touží jen po bohatství a hraběte na zámku připraví o všechny peníze, Kačenka svého myslivce opravdu miluje a na penězích jí nezáleží. Kouzlo, které je přivedlo k lidem, může královským dcerám uškodit. Pokud se skořápky z vajíčka ztratí, dívky se promění v kukačky…
Filmovou pohádku natočila v roce 1981 paní režisérka Svatava Simonová podle scénáře Květy Kuršové.

Cesta do pekla a zpátky

9. září 2018 v 15:20 | dvě TeReziA...

Cesta do pekla a zpátky

Veselá pohádka nejen o čertech.
I malé dítě dobře ví, že do pekla se člověk dostane za svoje nepěkné skutky. Obzvláště mají pekelníci spadeno na lidi zlé, závistivé, vydřiduchy, lakomce a také na ty lenošivé. Každý si ovšem myslí, že to platí pro všechny ostatní, on že vlastně tak úplně špatný není a hlavně, že má spoustu času na polepšení. Samozřejmě, že chuť k polepšení je první krůček správným směrem, jenomže Vašek ani tu chuť nemá. Docela mu ta jeho lenošivá povaha vyhovuje. Jak by také ne, když rodiče, ba ani jeho milá Andulka, se nezmůžou na nic jiného, nežli na nějaké to naříkání a vzdychání a doufání, že snad jednou… Pomoc přijde skutečně z nečekané strany. Sám Belzebub, vrchní kníže všech čertů a čertic, si vezme Vaška na rok do pekla na převychování. To se ví, že to není zadarmo, že je za tím pěkná čertovina.
Filmovou pohádku natočila v roce 1996 paní režisérka Olga Švarcová podle scénáře Antonína Jiráčka.

Šestka táhne světem

8. září 2018 v 15:08 | dvě TeReziA...

Šestka táhne svĕtem

Když drží přátelé vĕrnĕ při sobĕ, nikdo je nepřemůže.
Princezna Ella a muzikant Jasper se milují. Když se to dozví král Wilbur, udĕlá jejich romanci rázný konec. Uvrhne Jaspera do žaláře k rusovlasé Floře a silákovi Lukasovi, kterého do té doby nenapadlo, že by své síly mohl využít k útĕku. Jasper ho přemluví a útĕk se podaří. Poté se společnĕ vydají do svĕta. Na cestách se potkají s dalšími poutníky obdařenými výjimečnými vlastnostmi. S rychlým bĕžcem Markusem, tajemnou Lisu, kterou král Wilbur vypovĕdĕl ze své říše, a s Benjaminem, nejlepším střelcem na svĕtĕ. Tato silná šestka se rozhodne předvést, co umí. V přestrojení se vypraví ke královskému dvoru, kde vyzvou krále, aby s nimi jeho borci soutĕžili. Jasper dává v sázku svůj život, pokud ale zvítĕzí, požaduje ruku princezny.
Nĕnecko 2014, Sechse kommen durch die ganze Welt

Kryštof a Kristina

7. září 2018 v 22:00 | dvě TeReziA...

Kryštof a Kristina

Pohádka o statečné princezně, která si svého prince vybojovala.
Ztracený v lesích, obehnaný kamennou zdí je zámek, kde žije princ Kryštof se svou nevlastní matkou. Zámek, kam nesmí vstoupit žádná žena… Královna se kouzly nejprve zbavila svého manžela a nyní bedlivě střeží, aby její trůn neohrozil sňatek jejího nevlastního syna. Pak by totiž přišla o korunu i o svou krásu a moc, jak jí předpovědělo její kouzelné oko. Láska však hory přenáší…
Filmovou pohádku natočila v roce 1993 paní režisérka Svatava Simonová podle scénáře Anny Juráskové.

Láska rohatá

31. srpna 2018 v 11:04 | dvě TeReziA...

Láska rohatá

Pohádka s čerty, láskou nebeskou, očima z ryzího zlata a hlavnĕ s náručí plnou humoru.
V jedné zapadlé a také už řádnĕ rozpadlé brdské hospodĕ, kde odpradávna sídlili čerti, se usadí dva vykutálení podvodníci, Berta a Vitouš. Spolu s nimi tu tráví čas i čert snad té nejnižší kategorie, čertovský učeň a kuchaříček a hlavnĕ outsider Záprtek. Když hospodu navštíví pekelná inspekce, Berta s Vitoušem se vydávají za čerty. Ovšem čerti to nejsou, a tak váženou pekelnou institucí důraznĕ požadovaný úpis ani nemají, ani ho nedokážou sehnat. Pošlou pro nĕj tedy nešťastného Záprtka. Smůla je, že také Záprtek nevyniká žádnou z pekelných dovedností a s úkolem si neumí poradit.
Právĕ v tom čase v Jílovém jistá velice bohatá milostpaní, která miluje zlato nade vše, a proto zamĕstnává dokonce svého osobního zlatníka, zatouží po zlatých očích. Ty ovšem zlatnický mistr vyrobit nedokáže, pro oči ze zlata musí jít služebná Anička. Tak trochu za trest, protože jí milostpaní neprávem podezřívá z krádeže. Aničce nic jiného nezbývá, a tak jde. Kde ale se dají najít oči ze zlata, to nikdo neví. Snad jedinĕ v pekle by mohli nĕco tušit... Zoufalá Anička se ocitá před pekelnou branou. Naštĕstí se tu setkává se stejnĕ zoufalým a nešťastným čertem Záprtkem. Jak už to v životĕ bývá, když se dva, kterým osud zatím nepřál, potkají, nejspíš v sobĕ najdou zalíbení. A stejné je to i s Aničkou a Záprtkem.
Filmovou pohádku natočil pan režisér Hynek Bočan podle scénáře Karla Žaluda.

Arabela SVARKŘP - PDMN 26

30. srpna 2018 v 14:07 | dvě TeReziA...

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Pan dĕkan mĕní názor (26/26)

Pohádkový seriál pro celou rodinu. Rumburak se zmĕní v havrana a Arabela s Petrem se konečnĕ mohou tĕšit ze svých dvou miminek.
V posledním dílu seriálu se šťastnĕ uzavírají osudy našich hrdinů. Honzík uspĕje se svou semestrální prací a dĕkan fakulty už nepochybuje o existenci pohádkového svĕta a životodárné síle fantazie. Díky kouzelnému prstenu se z vousatých dvojčat stanou krásná miminka a jejich vĕrná kamarádka Natálka je hrdĕ vozí v kočárku. Vigo promĕní Rumburaka opĕt v havrana a chce ho jednou provždy zničit. Moudrý král mu v tom ale zabrání. Aby mohlo dobro vítĕzit nad zlem, musí zlo existovat jak v pohádkách, tak i ve svĕtĕ lidí.
Filmovou pohádku natočil v roce 1993 pan režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka.

Zachýsek, zvaný Rumělka

30. srpna 2018 v 12:54 | dvě TeReziA...

Zachýsek, zvaný Rumĕlka

Pohádka podle povídky E. T. A. Hoffmanna vypráví o jednom neobvyklém kouzlu víly z Krásné růže.
Vílu z Krásné růže vyhnal panovník z říše fantazie, a tak se víla spravedlivĕ rozhořčila a rozhodla se ke svérázné pomstĕ. Svého oblíbeného kocoura Rumĕlku promĕnila v nafoukaného hejska Zachýska. Obdařila ho talentem přivlastňovat si schopnosti a zásluhy druhých lidí a získávat tak nezasloužené pocty i všeobecnou sympatii. Zachýsek Rumĕlka se vlichotí do společnosti tĕmi nejprotivnĕjšími způsoby a panovníkovi, tajnému radovi i ostatním u dvora připadá neodolatelný. Dokonce své "kouzlo" uplatní i u Kandidy, krásné dcery pana profesora, kterou miluje mladík Baltazar. Ten má ovšem zdravý rozum a Zachýskovy kejkle na nĕj neplatí. Jenže Zachýsek pomalu ovládá celé panství a situace se stává nebezpečnou... Jak jen ho jeho "kouzla" zbavit?
Filmovou pohádku natočila v roce 1990 paní režisérka Svatava Simonová podle scénáře Evy Košlerové.

Arabela SVARKŘP - RKF 25

29. srpna 2018 v 15:12 | dvě TeReziA...

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Rumburak kontra Fantomas (25/26)

Pohádkový seriál pro celou rodinu. Promĕní kouzelný prsten dvojčata zpátky v miminka?
Kabina firmy Papp dolétla do Říše pohádek a pasažéři se tu setkají s Honzíkem a Mařenkou. Všichni společnĕ se pak stanou svĕdky boje, v nĕmž Fantomas porazí Rumburaka. Kabina se vrací do svĕta lidí, Honzík s Mařenkou vezou z Pultanely červené jablko, které má promĕnit vousatá dvojčata v miminka. Problém je ale v tom, že podle pultanelských zákonů se z miminek záhy stanou motýli. Je tu ale ještĕ kouzelný prsten, do nĕhož je možné vkládat jistou nadĕji.
Filmovou pohádku natočil v roce 1993 pan režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka.

Arabela SVARKŘP - VNJ 24

28. srpna 2018 v 14:28 | dvě TeReziA...

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Výlet nĕkam jinam (24/26)

Pohádkový seriál pro celou rodinu. Mraky nad zlopovĕstným čarodĕjem se stahují.
Natálka s vousatými dvojčaty konečnĕ zasáhla a připravila Rumburaka o jeho zbranĕ i o kouzelný prsten. V lidském svĕtĕ startuje kabina firmy Papp k letu kolem svĕta a mezi jejími pasažéry je i Honzíkova maminka. V tu dobu spĕchá do Říše pohádek pomstychtivý Rumburak, aby tu zničil Zlatou knihu, samu podstatu pohádkového království. Pod čepicí obra sem smĕřuje i Honzík s Mařenkou a to, co se tu odehraje, by mohlo přerůst v pořádné drama.
Filmovou pohádku natočil v roce 1993 pan režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka.

Arabela SVARKŘP - ZOP 23

27. srpna 2018 v 14:50 | dvě TeReziA...

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Zápas o Pultanelu (23/26)

Pohádkový seriál pro celou rodinu. Rumburakův dvojník sní jablko a zmizí.
Od chvíle, kdy se Honzíkovi podařilo vzít Rumburakovu dvojníkovi láhev s džiny, a kdy bývalý vládce Pultanely snědl závin z červeného jablka a nakonec se proměnil v motýla, začíná se blýskat na lepší časy. Rumburak se sice stále vydává za pana Pappa a manžela Roxany, pevně přesvědčen, že nic nemůže ohrozit jeho plány, my ovšem tušíme, že bude zanedlouho velmi nepříjemně překvapen.
Filmovou pohádku natočil v roce 1993 pan režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka.

Pohádka o lidské duši

26. srpna 2018 v 15:31 | dvě TeReziA...

Pohádka o lidské duši

Pohádka na motivy pohádky Jiřího Mahena vypráví o veliké lásce mlynářova studenta k půvabné víle.
Těžký úkol na sebe student vzal, když chtěl v plaché lesní tanečnici lidskou duši probudit. Bylo ale nemožné mu tuto volbu rozmluvit, i když se o to mnozí pokoušeli, nejen lidé, ale i dobří hastrmani. Student měl jediné přání, aby ho milovala stejně hluboce a vroucně, jako on ji. Pro svou lásku k víle byl ochoten udělat cokoliv.
Filmovou pohádku natočila v roce 1986 paní režisérka Libuše Koutná podle scénáře Jarmily Turnovské.

Prsten krále řeky

26. srpna 2018 v 15:17 | dvě TeReziA...

Prsten krále řeky

Pohádka o lásce, ale i závisti a úkladech, které jsou mocným vládcem řeky po zásluze potrestány.
Rybář pustí do řeky vyloveného raka. Král řeky mu za dobrý skutek daruje prsten pro jeho těžce nemocnou dceru, který ji uzdraví. Rybář však musí o moci prstenu pomlčet a ona jej nesmí nikdy sejmout z ruky. Bohatý kupec plní rozmary milované ženy, kterou ponouká její služebná. Doufá totiž, že kupci brzy dojde trpělivost, svoji ženu zavrhne a ona zaujme její místo. A právě tyto ženy společně kupce přimějí, aby prsten získal stůj co stůj. Dar krále řeky má však i jinou moc, než obě tuší…
Filmovou pohádku natočil v roce 2004 pan režisér Otakar Kosek podle scénáře Šárky Koskové.

Potrhlá Andula

25. srpna 2018 v 16:34 | dvě TeReziA...

Potrhlá Andula

Naše oblíbená pohádka podle Františka Kožíka vypráví o jednom hubatém děvčeti a o tom, co platí víc než kouzla a čáry.
Pohádka o hubaté, ale pracovité Andulce, která má spoustu sourozenců a dobré srdce, vznikla podle předlohy Františka Kožíka. Andula je prostořeká nejstarší dcera chudého chalupníka. Musí se starat o sourozence a o domácnost a má se co otáčet. Doma ji žádné štěstí nečeká, a tak se dívka rozhodne jít do světa. Vydá se s bratříčkem do lesa k čarodějovi, aby se přiučila kouzlům. Jenže Andulka žádné čáry nepotřebuje, stačí jí šikovné ruce, dobré srdce a chytrá hlava. A podle toho si pro sebe vybere i toho pravého ženicha.
Filmovou pohádku natočila v roce 1982 paní režisérka Věra Jordánová podle scénáře Jany Procházkové.

Jak se Kuba stal mlynářem

25. srpna 2018 v 15:45 | dvě TeReziA...

Jak se Kuba stal mlynářem

Pohádka o velké lásce i o velké chamtivosti.
Celou vesnici i její okolí sužuje chamtivost zdejší mlynářky a zámeckého písaře. Tomu se zalíbí krásná Fanka, která ve mlýně slouží. Nejdříve se však musí písař zbavit Fančina milého Kuby. A tak se rozhodne, že ho pošle na vojnu. A protože chtějí mít společně s mlynářkou plnou truhličku zlaťáků, zabaví Kubově mamince chalupu a pole a vyženou ji z vesnice. Ta mlynářku i písaře prokleje. Když Kuba zjistí, že přišel o všechno, nechce už žít. Nakonec však přijme nabídku mysliveckého mládence a odejde k němu do služby. Kuba se tak dostane přímo do pekla, kde celý rok pilně přikládá pod kotle. Po čase zjistí, že se v kotlích "smaží" písař a mlynářka. Netuší však, že každou noc o půlnoci straší ve mlýně, kde se hádají o peníze a všechny okolo trápí. Jejich nekalé počínání zastaví Kuba hned po svém příchodu na zem…
Filmovou pohádku natočila v roce 1995 paní režisérka Věra Jordánová podle scénáře Pavla Aujezdského.

Jak se stal hastrman v Rokytnici ševcem

25. srpna 2018 v 15:34 | dvě TeReziA...

Jak se stal hastrman v Rokytnici ševcem

Krkonošská pohádka s písničkami z cyklu Pohádky pro pamětníky vypráví o ševcovském tovaryši Frantovi, který by si rád vzal za ženu milovanou Marjánku.
V Rokytnici žije ševcovský tovaryš Franta, který by si rád vzal za ženu Marjánku. Jenže oba jsou chudí a mistrová ševcová, vdova s živností, Frantovi za práci nic nezaplatí. Naopak si na něj ještě sama myslí. Když mu nabídne svou ruku a živnost k tomu, Franta odmítne. Za to ho ale mistrová vyhodí z domu. Na bále se jí každý vysměje, a tak si jde ševcová pro pomoc k rybníku, kde žije hastrman…
Černobílou filmovou pohádku natočil v roce 1970 pan režisér Pavel Kraus a spoluautorkou scénáře této půvabné pohádky byla spisovatelka, scénaristka a dramaturgyně Božena Šimková.

Arabela SVARKŘP - 20, 21, 22

25. srpna 2018 v 15:08 | dvě TeReziA...

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Mařenka pod šibenicí (20/26)

Pohádkový seriál pro celou rodinu. Rumburak získal Říši pohádek a hodlá dobýt i říši lidí.
Rumburakovi jeho dvojník skvĕle sekunduje. Všechno, co si oba zlosyni naplánují, jim vychází. Vypadá to, že Rumburakovi konečnĕ vláda v Říši pohádek i v lidském svĕtĕ co nevidĕt spadne do klína. Mařenka s Honzíkem přišli o svou láhev s džiny a dozvídají se, že je Rumburak předhonil a už pluje na ostrov Pultanela.
Filmovou pohádku natočil v roce 1993 pan režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka.

Rumburak vládcem Pultanely (21/26)

Z Říše pohádek se chystá úderná četa proti Rumburakovi.
Láhev s džiny pomohla Rumburakovu dvojníkovi ovládnout ostrov Pultanelu. V lidském svĕtĕ zase Rumburak spoléhá na Fantomasův kufřík plný neuvĕřitelných vynálezů, které by mu mĕly usnadnit cestu k tomu, aby se stal pánem svĕta. Přesto je tu stále nadĕje, že z Říše pohádek zasáhne proti Rumburakovi dĕtský trojlístek...

Kufřík v rukou zloducha (22/26)

Rumburakovi se všechno daří - ale dočkejme času!
Rumburakovu dvojníkovi slouží na Pultanele poslušní džinové. Legitimní vláda ostrova je ve vězení. Je tu i Honzík s Mařenkou, kteří teď sotva najdou způsob, jak proměnit vousatá dvojčata v normální děti. V lidském světě se chystá Rumburak využít možností Fantomasova kufříku a věří, že se jeho vítězství blíží. Přestárlá dvojčata spolu s Natálkou proti němu zatím nedokázala zasáhnout.

Čert ví proč

25. srpna 2018 v 10:49 | dvě TeReziA...

Čert ví proč

Pohádka na námět Miloše Macourka vypráví o jednom království, kde slušnost a úctu k lidem nahradila láska k moci a penězům.
V zemi krále Dobromila se přestala cenit poctivá práce, slušnost, čestnost a úcta mezi lidmi. Do krajiny se místo toho postupně vkrádá moc pekla, a tak ti, ve kterých zůstal ještě zbytek slušnosti, raději prchají pryč. Trochu popletená bylinářka Apolena má svůj sen, že krajinu zachrání jen neznámý "spasitel", který přijde s oslem a vezme si královu dceru Aničku za ženu. Kdo by však věřil bláznivé bylinářce, která svými "zázračnými" bylinami vždy natropí víc zmatků než užitku?
Když je v kraji nejhůř, král v bezmocnosti upíše svoji duši peklu a vládu převezme jeho podlý ministr. Tehdy přichází do království nenápadný, veselý snílek Filip. Když ho Apolena vidí přicházet s oslem, je přesvědčená, že to je ten pravý zázračný zachránce. Nikdo netuší, že je to vlastně princ ze sousedního království. A Filipovi se skutečně podaří zachránit zem před peklem, ne však zázraky, ale upřímnou láskou k Aničce, odvahou, vtipem a snad i správnou drzostí postavit se proti všemocnému Luciferovi.
Filmovou pohádku natočil v roce 2003 pan režisér Roman Vávra a na scénáři se spolupodílel Ondrej Šulaj.

Arabela SVARKŘP - TOP19

21. srpna 2018 v 15:05 | dvě TeReziA...

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Trojlístek opět pohromadě (19/26)

Pohádkový seriál pro celou rodinu. Kam zmizela dvojčata?
Petrovi a Arabele se ztratila dvojčata. Petr, v domnění, že je našel, přivede domů zaměstnance městského parku, kteří vypadají naprosto stejně jako jeho staří synové. Skutečná dvojčata se spolu s Natálkou ocitla v Říši pohádek, odkud s úžasem pozorují, co se odehrává v lidském světě. Nejhorší je, že Rumburak už ví, kde je Fantomasův kufřík. Honzík s Mařenkou cestou na ostrov Pultanela přespali v Kocourkově. Netuší, co je ráno čeká.
Filmovou pohádku natočil v roce 1993 pan režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka.

Panna a netvor

21. srpna 2018 v 15:04 | dvě TeReziA...

Panna a netvor

Slavnou strašidelnou pohádku, původně francouzskou, o princi začarovaném do děsivé zvířecí podoby, jehož vysvobodí až čistá láska, původně zpracoval František Hrubín.
Osudy nejmladší dcery zchudlého kupce, která se dobrovolně vydá do zakletého zámku, aby zachránila svého otce. Režisér oproti tradici nevtiskl netvoru lví podobu, nýbrž jej vybavil zlověstným ptačím zobanem.
Pohádka ČR 1978, Režie: J. Herz

Arabela SVARKŘP - FPP 18

20. srpna 2018 v 15:22 | dvě TeReziA...

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Falešný pan Papp (18/26)

Pohádkový seriál pro celou rodinu. Najde Rumburak kouzelný kufřík?
Nápad pořídit si dvojníka se Rumburakovi vyplácí. Zatímco jeho druhé já dál pronásleduje Honzíka a Mařenku, aby je připravilo o důležitou láhev s džiny, Rumburak v lidském svĕtĕ uspĕl jako pan Papp a stává se tak manželem Roxany i otcem malé Natálky. Nikdo netuší, že pravý pan Papp je ve vĕzení. Ví to jen vousatá dvojčata a obávají se toho, aby Rumburak nenašel Fantomasův kufřík plný vynálezů, který by v jeho rukou byl nesmírnĕ nebezpečný. Kufřík ukryjí do komína Hermanovy vily.
Filmovou pohádku natočil v roce 1993 pan režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka.

Jak se mele babí hněv

19. srpna 2018 v 16:17 | dvě TeReziA...

Jak se mele babí hnĕv

Veselá pohádka o strašidle Peprníku a mlýnku na krásu a dobro.
Dobře se žilo na starobylém hradĕ Bedrníku paní Voršile a její hezké neteři Amálce. I strašidlo tu bylo, a docela přívĕtivé! To strašidlo jménem Peprník vlastnilo mlýnek, který dokázal mĕnit lidi v lepší a krásnĕjší. A nebýt toho mlýnku, možná by Amálka nedostala za ženicha svého vyvoleného Milonĕ. Jak k tomu došlo a co způsobila jedna úplnĕ obyčejná pusa? Můžeme jen prozradit, že nakonec se zcela určitĕ na hradĕ konaly svatby dvĕ.
Filmovou pohádku natočila v roce 1986 paní režisérka Libuše Koutná podle scénáře Evy Košlerové.

Sedmikráska

19. srpna 2018 v 12:36 | dvě TeReziA...

Sedmikráska

Chudí vesničané měli dceru tak krásnou jako sedm krásných dívek dohromady. A protože nebyla jen krásná, ale také chytrá, neměla to v životě jednoduché.
Dva chudí vesničané měli chytrou, hodnou a překrásnou dceru, které říkali Sedmikráska. Byli by rádi, aby si našla hodného muže. Když do vesnice začal podezřele často zajíždět baron, zahalila si raději tvář. Nechtěla být jen za krásku, chtěla se vzdělávat v léčitelství. Pomáhala jí v tom jeptiška z nedalekého kláštera. V klášterní knihovně se Sedmikráska jednoho dne setkala s princem Arturem. Princ se do ní zamiloval, což se jeho otci vůbec nelíbilo. Ale Artur byl pevně rozhodnut, že jinou za ženu nechce. Odmítnutý baron se chtěl pomstít, a tak zapálil dům rodičů, ti pak zmizeli beze stopy. Dívka si to kladla za vinu, ostříhala si vlasy a přijala nové jméno "Neštěstí". Převlečená za chlapce se vypravila ke královskému dvoru v naději, že by tam mohla své rodiče najít.
Německo, 2014 Siebenschön

O tlustém pradědečkovi

18. srpna 2018 v 21:12 | dvě TeReziA...

O tlustém pradědečkovi

Úsměvná pohádka z cyklu Pohádka pro pamětníky podle Josefa Čapka o jednom dědečkovi a loupežnících.
Dědeček zabloudí do jedné zvláštní hospůdky a přitom netuší, že v ní má své sídlo parta poťouchlých loupežníků v čele se strašným Lotrandem. Ti si nejprve z dědečka utahují, ale nakonec poznají, jakého v něm mají protivníka! S pomocí Holmese a Cliftona se dědečkovi podaří loupežníky zadržet. Jednu obavu ale dědeček má - co asi řekne babička na jeho pozdní příchod…
Černobílou filmovou pohádku natočil v roce 1970 pan režisér Pavel Kraus podle scénáře Květy Kuršové.

Král a zloděj

18. srpna 2018 v 21:11 | dvě TeReziA...

Král a zloděj

Pohádka vypráví o čertovských darech, které posloužily dobré věci.
Hrdinové této pohádky jsou naprosto rozdílní - jeden je bohatý panovník, druhý je chudý zahradník. Jmenuje se Lešek a má rád Jolanku. Jenže její otec mu ji nechce dát za ženu, pokud mu nepřinese prsten a pytel zlaťáků. A pak Lešek potká čerta, který mu nabídne kouzelnou čepici, s jejíž pomocí se stane neviditelným, a pírko, které mu otevře každou pokladnu. Je těžké odolat a nekrást. Ale jak říká čert, každý si sám může rozmyslet, jestli si cestu do pekla zvolí.
Filmovou pohádku natočila v roce 1991 paní režisérka Vlasta Janečková podle scénáře Květy Kuršové.

Kočičí ples

18. srpna 2018 v 9:27 | dvě TeReziA...

Kočičí ples

Moc pěkná pohádka vypráví o tom, jak kočičí královna odmĕnila muzikanta Vaška.
Lakomá Kordula je macechou dobráckého muzikanta Vaška, který miluje hodnou Lidunku, ale nemůže se s ní oženit, protože Lidunka je moc chudé, i když laskavé a pracovité děvče. Kordula sice uznává, že je Vašek pracovitý a dobrý hoch, ale myslí si, že je moc přejícný a že by nebyl dobrý hospodář. V noci si pro Vaška chodí podivný kocourek, aby hrál na kočičím plese na klarinet. Kordula chce přijít věci na kloub a udělá, co se nedělá. Jenom dobré srdce Vaška může Kordulu zachránit.
Filmovou pohádku natočil v roce 1989 pan režisér Miloš Bobek a na scénáři spolupracoval Pavel Cmíral.

Sněžný drak

17. srpna 2018 v 21:18 | dvě TeReziA...

Sněžný drak

Naše oblíbená filmová pohádka o lásce, ve které princezna se svým vyvoleným musí překonat nejednu překážku.
Romantická pohádka vypráví o princezně, která vyrůstala bez matky. Její otec, vlídný a spravedlivý král, dceru nadevše miluje, ale chce ji za každou cenu provdat. V den jejích dvacátých narozenin uspořádá na zámku velký ples. Na něm se o princeznu uchází řada princů, ale ten, pro kterého se princezna sama rozhodne, se jejímu otci z nepochopitelných důvodů nezamlouvá. A nikdo vlastně neví proč. Pak vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně Říše čarodějnic a Sněžný drak. Princezna Laura se tak musí se svým vyvoleným princem Janem vydat na nebezpečnou cestu a překonat řadu překážek, aby nakonec zjistili, že nad zlem může zvítězit jen skutečná a pravá láska.
Filmovou pohádku natočil v roce 2011 pan režisér Evžen Sokolovský podle scénáře Jana Gardnera.

Arabela SVARKŘP - 17 Rumburak

17. srpna 2018 v 13:45 | dvě TeReziA...

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Rumburak č. 2 (17/26)

Pohádkový seriál pro celou rodinu. Copak to tentokrát vypěstoval strýček Pompo na své zahrádce?
Strýček Pompo se postaral Rumburakovi o dvojníka. Své alter ego vysílá Rumburak za Honzíkem a Mařenkou, kteří konečně míří na ostrov Pultanelu, kde chtějí vypátrat, jak by bylo možné proměnit vousatá dvojčata v miminka. Sám Rumburak se chystá vypůjčit si podobu pana Pappa a získat pro sebe jeho ženu Roxanu, do které je stále zamilovaný. Přesto ale potřebuje donutit Xenii k návratu do Říše pohádek, aby nepřišel o nárok na trůn. Jak je vidět, i na dva Rumburaky je těch úkolů víc než dost.
Filmovou pohádku natočil v roce 1993 pan režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka.

Arabela SVARKŘP - TZB 16

16. srpna 2018 v 14:55 | dvě TeReziA...

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Trojlístek zahajuje boj (16/26)

Pohádkový seriál pro celou rodinu. Rumburak už na všechno sám nestačí. Bude si muset pořídit dvojníka!
Rumburak ztrácí půdu pod nohama. V lidském světě proti němu stojí dětský trojlístek, z Říše pohádek mu uprchla novopečená manželka Xenie. Zneklidněný zloduch cítí, že na všechno nestačí a je mu jasné, že by potřeboval dvojníka. Tím spíš, že se také zamiloval do Roxany.
Filmovou pohádku natočil v roce 1993 pan režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka.

Arabela SVAR - KBP 15

15. srpna 2018 v 13:55 | dvě TeReziA...

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Král bez poddaných (15/26)

Pohádkový seriál pro celou rodinu. Natálka a vousatá dvojčata se zmocní Fantomasova kufříku.
Těžko odhadnout, jak se budou věci odvíjet dál, když to vypadá, že se nic důležitého neděje. Arabela spolu s inženýrem Zachariášem pracuje v Irisenu na výrobě arafonu, Roxana je stále proměněna v kozu a pan Papp marně přemýšlí, jak jí vrátit lidskou podobu. Ale přece jen je tu jistá naděje, že by se věci mohly pohnout správným směrem…
Filmovou pohádku natočil v roce 1993 pan režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka.

Arabela SVARKŘP - PSňatek 14

14. srpna 2018 v 16:29 | dvě TeReziA...

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek

Podvodný sňatek (14/26)

Pohádkový seriál pro celou rodinu. Dostane Rumburak královskou korunu?
Rumburak se pomocí lsti stal manželem princezny Xenie, ale král mu odmítne odevzdat korunu. Rumburak má ovšem tu, kterou mu vypěstoval na své zahradě strýček Pompo. Přesto se ale Rumburakovo kralování odkládá, stejně jako cesta Mařenky a Honzíka na Pultanelu. Ti jsou zatím proměněni v malinké hračky a bezmocně čekají v krabici, co bude dál…
Filmovou pohádku natočil v roce 1993 pan režisér Václav Vorlíček podle scénáře Miloše Macourka.

O panně Mahuleně

13. srpna 2018 v 21:35 | dvě TeReziA...

O pannĕ Mahulenĕ

Klasická pohádka podle bratří Grimmů o princeznĕ Mahulené a její vĕrné lásce, pro kterou se i zazdít nechala.
Princezna Mahulena a hrabĕ Konrad se znají už od dĕtství a mají se rádi. Když ale Konrad požádá Mahulenina otce knížete Theodora o její ruku, kníže se mu jen vysmĕje s tím, že už má pro svou dceru jiného ženicha. Mahulena se vzepře, a tak ji dá přísný otec zazdít do hradní vĕže. Uplyne sedm let, než se jí podaří osvobodit. Když vyjde ven, zjistí, že otec mezitím zemřel, hrad je pobořený a opuštĕný. Vydá se ihned za Konradem, který se má oženit s bohatou dĕdičkou. Ta ho ale ve skutečnosti nechce, jde jí jen o to, aby zdĕdila rodinný majetek. Kdyby se neprovdala, připadl by jejímu bratrovi. Výbĕr ženichů má omezený, protože její tvář hyzdí šeredný oheň. Konradovi se ukazuje jen zahalená závojem...
Nĕmecko 2015, Prinzessin Maleen
 
 

Reklama